NN
NN
Čech

Rywal

W niektórych opracowaniach jako rywal błędnie figuruje Slavia MoravskĂĄ Ostrava.

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas

-Ze sportu. Match „Cracovia” – „Slavia” 8:2. Po dniach słotnych, urozmaiconych w sobotę „wiosennym” śniegiem, przyszła niedziela, piękna, słoneczna. Już na pół godziny przed g. 4 otoczył boisko na Błoniach zwarty wał publiczności, która z napieciem oczekiwała rozpoczęcia się zawodów między „Cracowiąâ€ a pierwszą drużyną morawską „Slaviąâ€ z Brna. Gdy na boisku zjawili się goście czescy w białych dresach, publiczność przywitała ich gromkimi oklaskami. Zanim rozpoczęto grę, zebrały się obie drużyny w środku boiska, a prezes „Slavia”, prof. Dworak wręczył piękny, na atłasie haftowany proporzec w upominku od klubu berneńskiego. Po trzechkrotnem „ Na zdar” rozpoczęto grę. Bacznie obserwując graczy krakowskich mogli zauważyć, ze chociaż od razu ujęli oni prowadzenie piłki, grę prowadzili z wielka rezerwą, starając się wpierw zbadać, jak groźny jest przeciwnik. Tak po jednej jak i po drugiej stronie uderzała precyzyjność gry. Pod względem tempa i techniki obie drużyny dorównywały sobie. Po paru minutach wzajemnego próbowania się „Cracovia” przypuściła pod bramkę gości silny atak, który skończył się dobyciem przez p.Litla (pseud.) pierwszego punktu dla „Cracovii”. W minutę później ten sam „strzeliłâ€ drugą bramkę ze ślicznie poprowadzonej i pięknie podanej „centry” p.Poznańskiego. W 17 min. P.Litle prowadząc piłkę, na przebój celnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla „Cracovii”. Goście czescy obejmują teraz na pewien czas prowadzenie piłki , a ich bardzo dobrze kombinowane ataki rozbijały się o przezorna obronę obu back’ów „Cracovii”. Tu się okazało, że cały napad „Slavia” jest doskonale zgrany i każdy atak „białych” był bardzo groźny dla bramkarza p.Lustgartena. W 30 min. p.Burlan zdobywa pierwszy , a w 35 min p.Čech celnym i nie do obronienia „strzałem” drugi punkt dla „Slavii”. Do pauzy stosunek 3:2 na korzyść drużyny krakowskiej. Po pauzie , ze zmianą pola, „Cracovia” grała za słońcem. Atak z pomocą kombinował zgodnie, a rezultatem tej celowej gry było pięć kolejno uzyskanych punktów.W 7 minucie p. Litle zdobył przebojem czwarty z kolei punkt dla „Cracovii”, w 16 min. p.Ryszard (piękny „przebój”), siódmy, a w minutę przed końcem znowu ósmy i ostatni punkt Obrona „Slavii" pp.Vohnarek i Budil i pomoc p.Becker odpierali dzielnie gorące ataki napadu „Cracovii” a na rzetelną pochwałę zasłużył przedewszystkiem p.Machka, bramkarz „Slavii”, który za piękne obrony zbierał częste, zasłużone oklaski. Napad „Cracovii” gra wczorajszą udowodnił, ze stoi w zupełności na wysokości swego zadania. Oby jednak tryumfy dotychczasowe „Cracovii” nie były powodem do złożenia rąk i zaprzestania dalszego racjonalnego treningu, który jedynie daje rękojmię utrzymania się drużyny na wysokim stopniu sportowym. Sędzia zupełnie poprawnym był p.Jachieć. Wieczorem w salach dolnych, Starego teatru odbył się bankiet5 na cześć gości czeskich. Na miłej pogawędce spędzono wieczór, a następnie odprowadzono gości na dworzec, którzy serdecznie zegnani, odjechali z Krakowa, wyznawszy uroczyście „Cracovię” na match-rewanż do Berna. „F.”

Źródło: Czas

Gazeta Poniedziałkowa

Relacja z meczu w Gazecie Poniedziałkowej

Match footbalowy K.S."Cracovia I" przeciw "Morawskiej Slawii" z Berna,rozegrany wczoraj na błoniach, dowiódł, ze drużyna krakowska jest przeciwnikiem, którego nie łatwo pokonać." Slawia" ma w swoich szeregach dzielnych graczy i wykazuje doskonałe zgranie i umiejętne wyćwiczenie drużyny, a przecież musiała ustąpić zwycięstwa "Cracovii" z mniejszą wprawdzie przegrana niź "Ostrawski Team" (10:0 dla "Cracovii") i B.B. Fussball-klub (8:0 również dla "Cracovii"), ale zawsze z znaczną przegraną. Widzów na wczorajszym matchu było kilka tysięcy, a goście z Berna cieszyli się wielką sympatyą. Match zakończył się zwycięstwem "Cracovii" w stosunku 8:2.

Źródło: Gazeta Poniedziałkowa