1921-09-25 Cracovia II - AZS Warszawa 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 40: Linia 40:
*[[1921-09-25 Polonia Warszawa - Cracovia 1:2]]
===Opis meczu ===
{{opis stub}}
Drużyna Warszawiaków przedstawia się fizycznie bardzo dobrze, pod względem jednak gry samej stoją jeszcze na niezbyt wysokim poziomie. Goście grali ofiarnie, za często jednak faulowali, wykorzystując swą wagę. Najwięcej umiejętności zdradził bramkarz Szamota, który, wprawdzie często pięścią piłkę odbijając bramkę swoją obronił jednak w chwytaniu piłki jest niezbyt pewnym. Cracovia grała bez Reymana i Chruścińskiego, to też atak ustawicznie szwankował.

Do pauzy gra toczy się przeważnie na obu połowach boiska. Cracovia częściej znajduje się w ataku. Szereg pozycji zostaje niewykorzystanych. Również A. Z. S. za dużo pod bramką kombinuje, a bardzo mało strzela. Dopiero w 22 minucie strzela Peary bramkę dla biało-czerwonych. Zimowski i Peary na skrzydłach Cracovii grają b. dobrze. Po pauzie nie wyzyskują goście dogodnej pozycji, która powstała wskutek błędu taktycznego Grabowskiego. Widoczna przewaga Cracovii. Następuje fałszywe rozstrzygnięcie sędziego za przewinienie bramkarza A. Z. S. poczem w 22 minucie uzyskuje Huber z podania Alfusa drugą bramkę dla miejscowych. Rzutów narożnych 10:1 dla Cracovii. Sędziował p. Seidner.

[[Kategoria: 1921 Mistrzostwa Polski klasy B (Cracovia II)]]

Wersja z 21:00, 24 gru 2008