1926-08-15 Cracovia - ŁKS Łódź 5:1: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 39: Linia 39:

===Opis meczu===
Cracovia - Ł. K. S. (Łódź) 5:1 (2:1). Gościnny występ zeszłorocznego mistrza Łodzi - Ł. K. S. na gruncie krakowskim przyniósł mu dość wysoką porażkę. Cracovia znajdująca się w sezonie bieżącym w doskonałej formie, osiągnęła zwycięstwo zasłużone, zdobywając 5 bramek, a mianowicie w 12-ej minucie gry przez Kubińskiego, ten sam gracz w 24-ej minucie zdobywa z karnego drugą bramkę, a po przerwie Nawrot, Sperling i Chruściński (z wolnego) ustanawiają wynik pięcio-bramkowy dla gospodarzy.
Gościnny występ zeszłorocznego mistrza Łodzi - [[ŁKS Łódź|Ł. K. S.]] na gruncie krakowskim przyniósł mu dość wysoką porażkę. Cracovia znajdująca się w sezonie bieżącym w doskonałej formie, osiągnęła zwycięstwo zasłużone, zdobywając 5 bramek, a mianowicie w 12-ej minucie gry przez [[Józef Kubiński|Kubińskiego]], ten sam gracz w 24-ej minucie zdobywa z karnego drugą bramkę, a po przerwie [[Józef Nawrot|Nawrot]], [[Leon Sperling|Sperling]] i [[Zygmunt Chruściński|Chruściński]] (z wolnego) ustanawiają wynik pięcio-bramkowy dla gospodarzy.<br>
W pierwszej połowie gra prowadzona równo jest niezwykle ożywioną i interesującą. Łodzianie doskonale dysponowani, podjeżdżają często pod bramkę Cracovii, to też w 11-ej minucie Janczyk zdobywa pierwszą i ostatnią bramkę dla Ł. K. S.
W pierwszej połowie gra prowadzona równo jest niezwykle ożywioną i interesującą. Łodzianie doskonale dysponowani, podjeżdżają często pod bramkę Cracovii, to też w 11-ej minucie Janczyk zdobywa pierwszą i ostatnią bramkę dla [[ŁKS Łódź|Ł. K. S.]]<br>
Po przerwie gra zmieniła swój charakter, gdyż Cracovia bierze inicjatywę w swe ręce. Środek pomocy Ł. K. S. Otto - bardzo słaby, schodzi z boiska i zastępuje go rezerwowy, drużyna gości nic się przez to jednak nie wzmocniła i biało-czerwoni łatwo uzyskując zwycięstwo.
Po przerwie gra zmieniła swój charakter, gdyż Cracovia bierze inicjatywę w swe ręce. Środek pomocy [[ŁKS Łódź|Ł. K. S.]] Otto - bardzo słaby, schodzi z boiska i zastępuje go rezerwowy, drużyna gości nic się przez to jednak nie wzmocniła i biało-czerwoni łatwo uzyskując zwycięstwo.<br>
Wyróżniali się w Cracovii: Kubiński, Zastawniak I i II z Ł. K. S.: Darka, Cyll i Trzmiel. Sędzia p. Jedliński - słaby.
Wyróżniali się w Cracovii: [[Józef Kubiński|Kubiński]], [[Franciszek Zastawniak|Zastawniak I]] i [[Tadeusz Zastawniak|II]] z [[ŁKS Łódź|Ł. K. S.]]: Darka, Cyll i Trzmiel. Sędzia p. Jedliński - słaby.<br>

[[Kategoria: 1926 mecze towarzyskie]]

Wersja z 14:56, 14 mar 2009