Mecz poprzedniego dnia:

1927-07-16 Hakoah Czerniowce - Cracovia 0:5

Mecz poprzedniego dnia

drużyna Fulgerulu

„Wypompowana” upałem dnia poprzedniego Cracovia wystąpiła do tych zawodów z tą zmianą, że zamiast Rzepki wstawiono Dońca na lewe skrzydło, czem sytuacji w niczem nie poprawiono.

Zawody te grała Cracovia naprawdę tylko w połowie pierwszej doskonale, uzyskując prowadzenie 1:0. W tym okresie czasu widziano na boisku football – jak to prasa czerniowiecka nazywa – demonstracyjno-propagandowy. Niestety, szalony upał był sprzymierzeńcem Rumunów, bardziej do niego przyzwyczajonych i wypoczętych. To też, wprowadziwszy w drugiej połowie do gry dość dużą dozę brutalności, wskutek czego został nawet 1 Rumun usunięty z boiska, fizyczną swą przewagą rozstrzygnęli dla siebie wynik zawodów, niezasłużenie zresztą.

W pierwszej połowie przewagę znaczną ma Cracovia, ataki jednak dochodzą do pola karnego bez strzału, na który nikt zdobyć się nie może. Dopiero w 38 m. Mysiak uzyskuje prowadzenie.

W drugiej połowie po kilkunastu minutach równorzędnej gry następuje dziwny okres słabości w Cracovii, który wyzyskuje Fulgerul przez solowe wypady Tänzera, Barbu i Ciomac, uzyskujących w przeciągu kilku minut 3 bramki.