1928-10-28 Pogoń Nowy Bytom - Cracovia 1:1

Stadjon

KRAKÓW. Wiedeń — Kraków 2:1 (1:0)

Relacja z meczu w tygodniku Stadjon cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Stadjon cz.2
Goście przywieźli „trzeci garnitur", Kraków zrewanżował się drugim, który wystawił słabe świadectwo czynnikom ustawiającym reprezentacje. Nie wiadomo bowiem, dlaczego nie grał od początku skład, wysłany na boisko po przerwie i dlaczego powierzono zaszczyt bronienia barw krakowskich graczom, z których niektórzy nie zdawali sobie nawet sprawy z odpowiedzialności na nich ciążącej, wiedeńczycy wywołał podziw okazaną szybkością, zwinnością i precyzyjnością podań, grali lekko z pewną nonszalancją, strzelali przeważnie niecelnie, kombinowali do przesady i okazali się drużyną bardzo miękką i nieproduktywną, z którą łatwo można było wygrać, mając do dyspozycji normalni skład, a nawet przy słabszej drużynie, zestawionej bez błędów. Rzeczywistą ekstraklasę przed stawiał tylko sędzia p. Cejnar z Pragi. Na wyróżnienie z Krakowa zasługuje Kałuża i bramkarz Koźmin, który obronił szereg niebezpiecznych sytuacji, oraz Zastawniak II, grający na backu. Wiedeńczycy byli drużyną wyrównaną bez wielkich gwiazd i bez wybitnie słabych punktów. Rogów 3:2 dla Wiednia.

Składy drużyn: Wiedeń: Carl, Graf. Schreiber, Kellinger, Machał, Danis Hostachs, Stoiber, Weiss, Runge.
Kraków: Koźmin, Zastawniak II. Skrynkowicz, Ptak, Chruściński, Mysiak, Rempel (po przerwie Purisch), Czulak, Kałuża, Duźniak, Rusinek.

Pierwszą bramkę zdobywa w 6 mi. Hostachs z zamieszania, następnie w 12 min. po przerwie zdobywa Graf z karnego drugi punkt, a w 35 min. Kałuża zdobywa jedyny punkt dla Krakowa.
Źródło: Stadjon nr 44 z 30 października 1928