1933-12-17 Belgia - Kraków 5:7: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 36: Linia 36:
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc =
}}
}}
===Zapowiedź meczu===
{{Artykul
|        Typ_artykulu = Opis meczu
|    Tytul_wydawnictwa = Ilustrowany Kuryer Codzienny
|                Autor =
|                Dzien = 17
|              Miesiac = 12
|                  Rok = 1933
|                Numer = 349
|              Wydanie =
|      Tytul_artykulu =Najsilniejsza reprezentacja Belgii przeciwnikiem krakowskich piłkarzy


|                Link =
|                Skan = [[Grafika:IKC 1933-12-17 349 2.png|thumb|Pierwsza zapowiedź meczu w ''Ilustrowanym Kuryerze Codziennym'']]
| Dodatkowe_informacje =
|                Tresc =Z Brukseli donosi (Hajot). Komitet selekcyjny belgijski ustawił swą reprezentacje na mecz z Krakowem w dn. 17 bm. w sposób nast.: bramkarz Vandeweyer, obrońcy: Smellinek i Herremans, pomoc: Crockaerts, Hellemans, i Claessens, atak: Saeys, Voorboof, Capelle, Moeschal i Vandeneynde. Rezerwowi: Badjon (bramka), Pappsert (beck), Welkenhuyzen, Van Ingelghem (pomoc), Brichaut, Versyp i Van Campenbout (atak).


Skład belgijski jest bardzo silny. Wystawiono drużynę złożoną z graczy znajdujących się w chwili obecnej w najlepszej formie. Znani międzynarodowi gracze, jak Versyp, Brkhaut i Van Ingelghem, którzy grali ostatnio przeciw Polsce są w składzie tym zaledwie rezerwowymi.
Linja ataku została silnie wzmocnioną nowym talentem brukselskim Moeschalem, słynącym ze strzałów, ponadto znani są z tego samego Voorhoof, Capelle, Saeys i Vandeneynde, tak, że pięciu napastników belgijskich jest najniebezpieczniejszymi strzelcami, którzy już niejednokrotnie drużynom polskim dali się we znaki. Na prawem skrzydle gra Saeys, mający stale miejsce na lewym łączniku. Związek belgijski chcąc jednak wyzyskać przebojowość tego gracza, wystawił go specjalnie przeciw Krakowowi.
Linja pomocy: Crockaerts. Hellemans i Claessens nie jest specjalnie silna I w składzie tym przedstawia się najsłabiej. Hellemans i Claessens znani są jednak ze swych dalekich i niebezpiecznych strzałów, tak, że w sumie bramka Krakowa będzie stale w niebezpieczeństwie, choćby nawet drużyna belgijska była słabszą.
Obrońcy Smellineg i Herremans zastąpią starą i i wypróbowaną parę obrońców Dedekona i Hoydonckxa, którzy się jeszcze ze swych ran nie wyleczyli całkowicie. Eksperyment ten uważany jest w Brukseli za szczęśliwy, może się jednak zakończyć równie dobrze katastrofą, zwłaszcza, iż linja pomocy nie jest zbyt pewną. Bramkarz Vaudenweyer znany ze swej odwagi jest niskiego wzrostu w przeciwieństwie do dawnego Internacjonała olbrzyma Braeta.
W sumie Kraków z drużyną tą ule powinien przegrać, choć wszystkie niespodzianka są możliwa, ze względu na atak belgijski, składający się z samych strzelców.
}}
===Zapowiedź meczu===
{{Artykul
|        Typ_artykulu = Opis meczu
|    Tytul_wydawnictwa = Ilustrowany Kuryer Codzienny
|                Autor =
|                Dzien = 18
|              Miesiac = 12
|                  Rok = 1933
|                Numer = 350
|              Wydanie =
|      Tytul_artykulu =Głosy prasy belgijskiej o drużynie z którą spotkają się piłkarze Krakowa.
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:IKC 1933-12-18 350 1.png|thumb|Druga zapowiedź meczu w ''Ilustrowanym Kuryerze Codziennym'' cz.1]]
[[Grafika:IKC 1933-12-18 350 2.png|thumb|Druga zapowiedź meczu w ''Ilustrowanym Kuryerze Codziennym'' cz.2]]
| Dodatkowe_informacje =
|                Tresc =Bruksela, 16 grudnia, (Hajot). Prasa belgijska poświecą bardzo dużo miejsca jedenastce reprezentacyjnej, która rozegra mecz z teamem Krakowa. Oto poszczególne głosy.
Lea Sports pisze następująco: .„Komitet selekcyjny ustawiając reprezentacje m przeciw Krakowowi poszedł tym razem na eksperymenty, które należy z calem uznaniem podkreślić. Przede wszystkiem próbą ta jest wystawienie na pozycji prawego obrońcy — Smellinckxa, który w klubie swym grywa jako lewy back, następnie zastąpienie prawo-skrzydłowego Versypa — Saysem, grającym stale na lewym łączniku. W niedziele zobaczymy czy pomysł ten był szczęśliwy, tymczasem zaś z zastrzeżeniem muśliny przyjąć wystawienie przeciw Krakowowi Herremansa na pozycji lewego backa. gdyż nletyiko nie jest on graczem wysokiej klasy, lecz przwz swą zbytnią Impulsywność stwarza często niezwykle niebezpieczne sytuacje. Vandeweyer w bramce i Crokaerts na pomocy wybrani zostali szczęśliwie. Dajemy też kredyt powracającym do formy Hellemansowi i Claessensowi. Atak złożony jest z graczy umiejących prowadzić piłkę. W sumie drużyna belgijska powinna się uietylko obronić z honorem, lecz może i triumfować”.
La Derniere Heure: „Wybór bramkarza, prawego obrońcy, prawego pomocnika, a zwłaszcza linji ataku znalazł w Belgji uznanie. Częściowo przyznane to jest i Hellemaneowi, natomiast Jeśli chodzi o Herremansa i Claessensa, to wybór ich nie był bardzo szczęśliwy".
La Nation Belge: „Reprezentacja belgijska jest bezsprzecznie najsilniejszą, jaką można było w chwili obecnej wystawić. Powrót Crokaerta do pomocy jest bardzo dobrym pomysłem, tak samo szczęśliwym jest, wybór Saysa. Moeschal, który wystąpi na lewym łączniku, jest bezsprzecznie najlepszym graczem belgijskim na tem miejscu, do czego dołączy się jeszcze olbrzymia rutyna w meczach międzynarodowych. W sumie reprezentacja nasza jest doskonalą i gra jej będzie śledzona z zainteresowaniom".
Neptun: „Reprezentacja belgijska będzie powitana przez sportowców w najrozmaitszy sposób. Zwłaszcza komentowany zostanie udział Moeschala I wystawienie lewego łącznika Saysa na prawem skrzydle. Przyszłość pokaże, czy komitet selekcyjny miał rację. Drużynę naszą jest jednak teraz bardzo trudno ustawić, gdyż braknie nam dobrych graczy i dlatego też znaleźć jednomyślność przy ustalaniu okładu reprezentacji jest niemożliwem".
Express: „W sumie reprezentacja nasza jest znacznie energiczniejszą od tych, jakie poprzednio widzieliśmy".
Naogół więc prasa belgijska powitała wybór swej reprezentacji z zadowoleniem i stwierdza niemal jednogłośnie, iż przeciw Krakowowi staje najsilniejszy skład, jaki w danej chwili Belgja mogła wystawić.
}}


{{Mecze z sezonu|1933|Kraków|mecz towarzyski}}
{{Mecze z sezonu|1933|Kraków|mecz towarzyski}}
[[Kategoria:1933 mecze towarzyskie Kraków]]
[[Kategoria:1933 mecze towarzyskie Kraków]]

Wersja z 18:47, 26 lip 2022


Herb_Belgia


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Bruksela, niedziela, 17 grudnia 1933

Reprezentacja Belgii - Kraków

5
:
7



Herb_Kraków






Zapowiedź meczu

"Najsilniejsza reprezentacja Belgii przeciwnikiem krakowskich piłkarzy" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Najsilniejsza reprezentacja Belgii przeciwnikiem krakowskich piłkarzy

Pierwsza zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Z Brukseli donosi (Hajot). Komitet selekcyjny belgijski ustawił swą reprezentacje na mecz z Krakowem w dn. 17 bm. w sposób nast.: bramkarz Vandeweyer, obrońcy: Smellinek i Herremans, pomoc: Crockaerts, Hellemans, i Claessens, atak: Saeys, Voorboof, Capelle, Moeschal i Vandeneynde. Rezerwowi: Badjon (bramka), Pappsert (beck), Welkenhuyzen, Van Ingelghem (pomoc), Brichaut, Versyp i Van Campenbout (atak).

Skład belgijski jest bardzo silny. Wystawiono drużynę złożoną z graczy znajdujących się w chwili obecnej w najlepszej formie. Znani międzynarodowi gracze, jak Versyp, Brkhaut i Van Ingelghem, którzy grali ostatnio przeciw Polsce są w składzie tym zaledwie rezerwowymi.

Linja ataku została silnie wzmocnioną nowym talentem brukselskim Moeschalem, słynącym ze strzałów, ponadto znani są z tego samego Voorhoof, Capelle, Saeys i Vandeneynde, tak, że pięciu napastników belgijskich jest najniebezpieczniejszymi strzelcami, którzy już niejednokrotnie drużynom polskim dali się we znaki. Na prawem skrzydle gra Saeys, mający stale miejsce na lewym łączniku. Związek belgijski chcąc jednak wyzyskać przebojowość tego gracza, wystawił go specjalnie przeciw Krakowowi. Linja pomocy: Crockaerts. Hellemans i Claessens nie jest specjalnie silna I w składzie tym przedstawia się najsłabiej. Hellemans i Claessens znani są jednak ze swych dalekich i niebezpiecznych strzałów, tak, że w sumie bramka Krakowa będzie stale w niebezpieczeństwie, choćby nawet drużyna belgijska była słabszą. Obrońcy Smellineg i Herremans zastąpią starą i i wypróbowaną parę obrońców Dedekona i Hoydonckxa, którzy się jeszcze ze swych ran nie wyleczyli całkowicie. Eksperyment ten uważany jest w Brukseli za szczęśliwy, może się jednak zakończyć równie dobrze katastrofą, zwłaszcza, iż linja pomocy nie jest zbyt pewną. Bramkarz Vaudenweyer znany ze swej odwagi jest niskiego wzrostu w przeciwieństwie do dawnego Internacjonała olbrzyma Braeta.

W sumie Kraków z drużyną tą ule powinien przegrać, choć wszystkie niespodzianka są możliwa, ze względu na atak belgijski, składający się z samych strzelców.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 349 z 17 grudnia 1933


Zapowiedź meczu

"Głosy prasy belgijskiej o drużynie z którą spotkają się piłkarze Krakowa." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Głosy prasy belgijskiej o drużynie z którą spotkają się piłkarze Krakowa.

Druga zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.1
Druga zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.2
Bruksela, 16 grudnia, (Hajot). Prasa belgijska poświecą bardzo dużo miejsca jedenastce reprezentacyjnej, która rozegra mecz z teamem Krakowa. Oto poszczególne głosy.

Lea Sports pisze następująco: .„Komitet selekcyjny ustawiając reprezentacje m przeciw Krakowowi poszedł tym razem na eksperymenty, które należy z calem uznaniem podkreślić. Przede wszystkiem próbą ta jest wystawienie na pozycji prawego obrońcy — Smellinckxa, który w klubie swym grywa jako lewy back, następnie zastąpienie prawo-skrzydłowego Versypa — Saysem, grającym stale na lewym łączniku. W niedziele zobaczymy czy pomysł ten był szczęśliwy, tymczasem zaś z zastrzeżeniem muśliny przyjąć wystawienie przeciw Krakowowi Herremansa na pozycji lewego backa. gdyż nletyiko nie jest on graczem wysokiej klasy, lecz przwz swą zbytnią Impulsywność stwarza często niezwykle niebezpieczne sytuacje. Vandeweyer w bramce i Crokaerts na pomocy wybrani zostali szczęśliwie. Dajemy też kredyt powracającym do formy Hellemansowi i Claessensowi. Atak złożony jest z graczy umiejących prowadzić piłkę. W sumie drużyna belgijska powinna się uietylko obronić z honorem, lecz może i triumfować”.

La Derniere Heure: „Wybór bramkarza, prawego obrońcy, prawego pomocnika, a zwłaszcza linji ataku znalazł w Belgji uznanie. Częściowo przyznane to jest i Hellemaneowi, natomiast Jeśli chodzi o Herremansa i Claessensa, to wybór ich nie był bardzo szczęśliwy".

La Nation Belge: „Reprezentacja belgijska jest bezsprzecznie najsilniejszą, jaką można było w chwili obecnej wystawić. Powrót Crokaerta do pomocy jest bardzo dobrym pomysłem, tak samo szczęśliwym jest, wybór Saysa. Moeschal, który wystąpi na lewym łączniku, jest bezsprzecznie najlepszym graczem belgijskim na tem miejscu, do czego dołączy się jeszcze olbrzymia rutyna w meczach międzynarodowych. W sumie reprezentacja nasza jest doskonalą i gra jej będzie śledzona z zainteresowaniom". Neptun: „Reprezentacja belgijska będzie powitana przez sportowców w najrozmaitszy sposób. Zwłaszcza komentowany zostanie udział Moeschala I wystawienie lewego łącznika Saysa na prawem skrzydle. Przyszłość pokaże, czy komitet selekcyjny miał rację. Drużynę naszą jest jednak teraz bardzo trudno ustawić, gdyż braknie nam dobrych graczy i dlatego też znaleźć jednomyślność przy ustalaniu okładu reprezentacji jest niemożliwem".

Express: „W sumie reprezentacja nasza jest znacznie energiczniejszą od tych, jakie poprzednio widzieliśmy".

Naogół więc prasa belgijska powitała wybór swej reprezentacji z zadowoleniem i stwierdza niemal jednogłośnie, iż przeciw Krakowowi staje najsilniejszy skład, jaki w danej chwili Belgja mogła wystawić.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 350 z 18 grudnia 1933


Mecze sezonu 1933 (Kraków)