1938-10-23 Cracovia - Fablok Chrzanów 6:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Opis meczu - Sportowiec Krakowski)
Linia 44: Linia 44:
=== Opis meczu ===
[[Grafika: Sportowiec Krakowski 1938-10-24 foto 2.jpg|thumb|Relacja z meczu w tygodniku ''Sportowiec Krakowski'']]
{{Cracovia wystąpiła bez Lasoty, Góry, Majerana, Skalskiego, Korbasa i Zembaczyńskiego, grała jednak bardzo dobrze i wygrała bez większego trudu, chociaż w za wysokim stosunku. Początkowo wprawdzie goście grali wcale dobrze, stawiając dość zacięty opór, ale trwało to tylko do 30 minut gry, kiedy to na boisko wszedł Szeliga, zastępując bardzo słabego Seigła. Atak Cracovii nabrał siły i wyrazu i niepokoił często słabego zresztą bramkarza Fabloku,
W 32 minucie pada pierwsza bramka. Obrońca Fabloku "urywa się co wykorzystuje Płachta strzelając przytomnie. Następne dwie bramki padają w 43 i 44 m. przy czym pierwsza jest dziełem doskonałego strzelca Młynarka, a drugą strzela Szeliga po rzucie z rogu.
Po przerwie Cracovia ma znaczną przewagę. Już w 2 minucie podwyższa wynik Płachta, po czym w 16 min. Młynarek ładnym strzałem poprawia na 5:0.
W 34 min. dobrze wystawiony Bartyzel strzela ostatnią bramkę dla Cracovi.
Fablok dąży teraz do poprawienia wyniku, jednak napastnicy jego nie wykorzystują najdogodniejszych pozycyj. Dopiero w 40 minucie Riesner pięknym strzałem uzyskuje chonorowy punkt

Relacja z meczu w tygodniku Sportowiec Krakowski

Cracovia wystąpiła bez Lasoty, Góry, Majerana, Skalskiego, Korbasa i Zembaczyńskiego, grała jednak bardzo dobrze i wygrała bez większego trudu, chociaż w za wysokim stosunku. Początkowo wprawdzie goście grali wcale dobrze, stawiając dość zacięty opór, ale trwało to tylko do 30 minut gry, kiedy to na boisko wszedł Szeliga, zastępując bardzo słabego Seigła. Atak Cracovii nabrał siły i wyrazu i niepokoił często słabego zresztą bramkarza Fabloku, W 32 minucie pada pierwsza bramka. Obrońca Fabloku "urywa się co wykorzystuje Płachta strzelając przytomnie. Następne dwie bramki padają w 43 i 44 m. przy czym pierwsza jest dziełem doskonałego strzelca Młynarka, a drugą strzela Szeliga po rzucie z rogu. Po przerwie Cracovia ma znaczną przewagę. Już w 2 minucie podwyższa wynik Płachta, po czym w 16 min. Młynarek ładnym strzałem poprawia na 5:0. W 34 min. dobrze wystawiony Bartyzel strzela ostatnią bramkę dla Cracovi. Fablok dąży teraz do poprawienia wyniku, jednak napastnicy jego nie wykorzystują najdogodniejszych pozycyj. Dopiero w 40 minucie Riesner pięknym strzałem uzyskuje chonorowy punkt Sędziował objektywnie p. Michalik.

Źródło: Sportowiec Krakowski