1938-11-26 Olsza Kraków - Cracovia 2:1

Wersja z dnia 19:45, 14 sty 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "''' Olsza Kraków—Cracovia 2:1 (15:10, 14:16, 15:10) '''<BR> ''mistrzostwa okręgowe''<BR> {{Zawody | dyscyplina = Siatkówka | płeć = m...")

Olsza Kraków—Cracovia 2:1 (15:10, 14:16, 15:10)
mistrzostwa okręgowe

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Olsza, mająca najlepszych zawodników w Wójtowiczu i Jachniaku, po ciężkiej walce pokonała Cracovię. — Cracovia ze stanu 9:5 dla Olszy wyciągnęła w drugim secie na 13:13 aby w końcowych momentach rozstrzygnąć tego seta dla siebie. W tym okresie gry wyróżnili się Kulikowski i Brzeziński. Trzeci set nie przyniósł sensacji i zakończył się zdobyciem seta rozstrzygającego o wyniku całego meczu. Trzeba przyznać. że zadanie ułatwiała sama Cracovia, która lekkomyślnie traciła dużo dobrych okazji. Sędziował p. Kopta.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 329 z 28 listopada 1938