6:0
7:0

"Wisła, Cracovia, Garbarnia próbują swe siły." -

Wisła, Cracovia, Garbarnia próbują swe siły.

Kraków, 26.2. - Tel. wł. - Wszystkie trzy zespoły ligowe Krakowa stamęły dziś na boisku, dobierając sobie jako sparing partnerów przeciwników lokalnych, względnie z pobliskiego Śląska. Rozgrywki toczyły się w korzystnych warunkach, gdyż boiska są już w normalnym stanie, a ciepła pogoda sprzyja rozgrywaniu zawodów. Jedynie Garbarnia przygotowała niespodziankę, przegrywając z niższym o klasę przeciwnikiem. Cracovia pokonała Slavię z Rudy 7:0 (1:0). Ślązacy byli zespołem twardym i szybkim i do pauzy stawiali dzielnie czoła Cracovii, która dopiero na 5 min. przed przerwą uzyskała prowadzenie ze strzału Młynarka. Po przerwie Pająk egzekwuje karnego za rękę obrońcy i od tej chwili sypią się dalsze bramki, uzyskane przez Madrygę (2), Korbasa, Młynarka i Myszkowskiego. Cracovia grała na ogół dobrze, szczególnie po przerwie i znać na niej poprawiającą się kondycję. Sędzia p. Medycki skrzywdził Ślązków. (…)
Źródło: Przegląd Sportowy nr 17 z 27 lutego 1939 [1]