1946-07-21 rajd

Wersja z dnia 22:55, 8 lut 2024 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "''rajd''<BR> {{Zawody | dyscyplina = kolarstwo | płeć = mężczyźni, kobiety | poczatek_dzien = 21 | poczatek_miesiac = 7 | poczatek_rok = 1946 | wielodniowe = | koniec_dzien = | koniec_miesiac = | koniec_rok = | miejsce = | organizator = }} === Relacje z zawodów === {{Artykul | Typ_artykulu = Opis meczu | Tytul_wydawnictwa = Echo Krakowa | Nume…")

rajd

"Pierwszy krok motocyklowy TKM" -

Pierwszy krok motocyklowy TKM

(Telefonem od własnego korespondenta)

W dniu 24 Lipca odbył się pierwszy rajd Tatrzańskiego Klubu Motocyklowego pod nazwą „Pierwszy krok motocyklowy" na trasie Zakopane—Nowy Targ—Czorsztyn—Bukowina—-Zakopane, 110 kin długości. Trasa trudna technicznie ze wzglądu na odcinki Jazdy górskiej, przejazd przez potok, została wyznaczona przez kpt. sportowego TKM Wiśniewskiego. 2e 100 zgłoszonych startowało ogółem 43 zawodników z KKCM, RKS „Związkowiec" KS Cracovia z Krakowa, z Podkarpackiego Motoklubu — Nowy Sącz, OMTUR—Okęcie, TKM — Zakopane. Rajd ukończyło 35. W kategorii motocykli do 130 ccm ciotę medale zdobyli: Jędrzejowski (KKCM), Pęksa, Stankowicz i Śladowski (wszyscy trzej z TKM). Medale srebrne z taj samej kategorii: Winiarski Złote medale w kategorii do 250 ccm: Kozik i (TKM), Werner (Cracovia), Wahrymowicz i (PMK), Grabowski (RKS „Związkowiec"), Romanowski (RKS „Związkowiec"), Wasilewski (KKCM), Kamiński (KKCM), Litwin (Gracovta). Srebrne medale: Dziadyk (RKS „Związkowiec"), Grzybczyk (TKM), Śliwiński (RKS „Związkowiec'). Brązowe: Thune (TKM), Augustyn (TKM). W kategorii do 350 medale srebrne: Marcinek (KKCM), Hrehorowicz (KKCM). Brązowy: Grzyb (KKCM).

W kategorii do 500 cmm medal złoty: Kwiatek (PKM), brązowy: Gawęcki (TKM). W kategorii ponad 500 ccm medale srebrne: Rusak (OMTUR — Okęcie), Herman (TKM). Brązowe: Słowik (TKM), Konopka (RKS „Związkowiec"). Z kategorii motocykli z przyczepkami ponad 600 ccm srebrny medal otrzymał JaStorkowśki (TKM).

Puchar TKM-u za najlepszy-wynik klubowy zdobył KKCM z Krakowa, zaś puchar za- najliczniejszy udział klubowy w rajdzie RKS „Związkowiec". Największą ilość medali: złotych 4-ry> srebrnych 4-ry i brązowych 4-ry zdobył TKM. osiągając najlepszy wynik. Najliczniejszy udział w zawadach miał TKM, którego zawodnicy w ilości 14 ukończyli raid. W próbie szybkości i sprawności pierwsze miejsce zajął w kat. do 130 ccm: Jędrzejowski (KKCM Kraków). W kategorii do 250 ccm: Thune (TKM — Zakopane). Do 350 ccm Jabłonowski (KKCM — Kraków). Do 500 ccm: Fiołek (KKCM—Kraków). Ponad 500 ccm: równorzędnie Koprowski (RKS „Związkowiec") i Bębenek (KKCM — Kraków). W kategorii ponad 500 ccm: z przyczepką dr Kołączkowski (TKM — Zakopane).

Rozdanie nagród odbyło się w hotelu górskim na Kalatówkach z udziałem wicewojewody mgr. Rubińskiego, który był honorowym starterem ma próbie szybkości.
Źródło: Echo Krakowa nr 199 z 23 lipca 1946