Wersja z dnia 22:59, 14 lut 2024 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

Kraków, sala Sokoła, niedziela, 16 lutego 1947, 16:00

28
:
25

(15:10; :; :; :)

"AZS (Warszawa) Mistrzem Polski w piłce koszykowej pań Zryw (Łódź) wicemistrzem — Cracovia na trzeciem miejscu" -

Cracovia zdając sobie sprawę ważności tego spotkania i znaczenia osiągniętego zwycięstwa wystąpiła do zawodów z silną wolą wygrania.

Zasługujące na pełne wyrazy uznania zawodniczki „biało-czerwonych", dały z siebie naprawdę wszystko i zwyciężyły zasłużenie różnicą trzech punktów.
Pierwsza połowa gry upływa pod znakiem nieznacznej przewagi Cracovii i kończy się wynikiem 15:10.
Po przerwie przez kilka minut „białoczerwone" utrzymują swoją przewagę, następnie zaś dzięki kilku błędom obrony tracą ją, a prowadzenie obejmuje D. K. S. Dopiero parę mi¬nut przed końcem Cracovia otrząsa się z chwilowej przewagi łodzianek i ze strzałów Wędrychowskiej oraz Hartiwichowej odzyskuje z powrotem prowadzenie i zwycięstwo.
Na wyróżnienie zasługuje w drużynie zwycięzców cała pierwsza piątka t. j. Szryniawska, Piotrowska, Wędrychowska, Szostakowa i Hartwichówna.
U pokonanych, jak zwykle najlepsze: Cichomska i Nowakowa.

Emocjonujące te zawody prowadzili bezbłędnie sędziowie warszawscy ob. ob. Twardo i Szeremeta.
Źródło: Echo Krakowa nr 48 z 18 lutego 1947