1951-11-25 Ogniwo K.-Stal P. 61:46: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "''' Ogniwo K.-Stal P. 61:46'''<BR> ''Liga''<BR> {{Zawody | dyscyplina = Koszykówka | płeć = mężczyźni | poczatek_dzien = 25 |...")

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Gazeta_Krakowska_1951-11-26_306.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Gazeta Krakowska'' ]]

|      Tytul_artykulu = Ogniwo zwycięża koszykarzy Stali Poznań 61:46 (30:26)

|              Autor =
|              Tresc =
Rozegrane wczoraj w Krakowie spotkanie o mistrzostwo ligi koszykowej pomiędzy miejscowym Ogniwem a poznańską Stalą, przyniosło zdecydowane i zasłużone zwycięstwo drużynie gospodarzy w stosunku 61:46 (30:26).<BR>
Koszykarze Ogniwa z wyjątkiem kilku pierwszych minut zawodów, w czasie których gra miała wyrównany przebieg, przez pozostały czas spotkania posiadali wyraźnie zdecydowaną przewagę, wykazując w tym spotkaniu dobrą dyspozycję strzałową.<BR>
W drużynie zwycięzców wyróżnili się zwłaszcza Chmielewski i Kwapisz zdobywając po 14 punktów oraz Ludzik — 12. Dalsze kosze dla Ogniwa uzyskali: Korcala 9, Ciesielski J. 5, Krupa 4, Bednarowicz, Duda i Ciesielski R. po jednym.<BR>
Stal miała najlepszych zawodników w Kłewenhagenie i Wybieralskim. Zawody prowadzili: Twardo i Szereneta z Warszawy.