1957-08-30 turniej klasyfikacyjny

Wersja z dnia 21:07, 22 kwi 2024 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "'''turniej klasyfikacyjny'''<BR> ''data prawdopodobna'' {{Zawody | dyscyplina = Tenis stołowy | płeć = mężczyźni | poczatek_dzien = 30 | poczatek_miesiac = 8 | poczatek_rok = 1957 | wielodniowe = | koniec_dzien = | koniec_miesiac = | koniec_rok = | miejsce = | organizator = }} === Relacje z zawodów === {{Artykul | Typ_artykulu = Opis meczu | Tytul_wydawn…")

turniej klasyfikacyjny

data prawdopodobna

"DOBOSZ (CRACOYIA) 1 RATZKO (AZS) WYGRYWAJĄ TURNIEJ PING-PONGOWY" -

DOBOSZ (CRACOYIA) 1 RATZKO (AZS) WYGRYWAJĄ TURNIEJ PING-PONGOWY

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
W wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym w tenisie stołowym ponownie wy ciężył wielokrotny mistrz Krakowa Dobosz. Trzeba stwierdzić, że wygrał zasłużenie. Przyjemnie było patrzeć na jego piękne zagrywki i sposób przeprowadzania gier. Niestety .poziom turnieju był niezbyt wysoki.

Najpiękniejszą walkę sio czyi! w eliminacji Łapiński (Start) ze twym kolegę klubowym Sajakiem.

Wśród kobiet Ratzko była najlepszą. Jednak forma jej nie była nadzwyczajna.

Wyniki techniczne: kobiety: Ratzko pokonała Lidę, Bielecką i Gwóźdź po 2:0. 2 miejsce zajęła Gwóźdź, a trzecie Lida. Mężczyźni: półfinał: Dobosz—Bodzoń (Cr) 2:0, Hnyda (Nadwiślan)—Wcisło (Wanda) 2:0. Finał: Dobosz-Hnyda 2:0. (K. P.)
Źródło: Dziennik Polski nr 208 z 1 września 1957