|                          rozgrywki = mecze towarzyskie
|                            godzina = 19:00
|                            miejsce = Kraków, lodowisko Cracovii
|                  bramki_gospodarz = 6
Linia 67: Linia 67:

|              Autor =
|              Tresc = Obwoływane kilkakrotnie spot¬kania hokejowe z zespołem Ferencvaros (Węgry) doszło wreszcie wczoraj do skutku. Pięciokrotny mistrz Węgier okazał się jednak zbyt słabym przeciwnikiem nawet dla II-ligowej Cracovii. Krakowianie przeważali przez większą część meczu, a w ostatniej tercji oblegali bez przerwy bramkę gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii 6:2 (1:0. 2:1. 3:1).<BR>
|              Tresc = Obwoływane kilkakrotnie spotkania hokejowe z zespołem Ferencvaros (Węgry) doszło wreszcie wczoraj do skutku. Pięciokrotny mistrz Węgier okazał się jednak zbyt słabym przeciwnikiem nawet dla II-ligowej Cracovii. Krakowianie przeważali przez większą część meczu, a w ostatniej tercji oblegali bez przerwy bramkę gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii 6:2 (1:0. 2:1. 3:1).<BR>
Bramki zdobyli Więcek 2. Kopczyński, Korzeniak, Szwabentan i Dutkiewicz, (wk)

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1959-01-23 18.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' ]]