1959-03-01 09 Mysłowice - Cracovia 1:5: Różnice pomiędzy wersjami

|              Dzien = 3
|            Miesiac = 3
|                Rok = 1959
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1959-03-03 51 1.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' cz.1]]
[[Grafika:Echo Krakowa 1959-03-03 51 2.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' cz.2]]

Opis zawodów

• 01.03.1959 09 Mysłowice - Cracovia 1:5 (1:0, 0:3, 0:2) - mecz rozegrano w Katowicach (Torkat)

Cracovia i Pomorzanin w I lidze hokeja

Na Torkacie odbyły się dwa mecze hokejowe o mistrzostwo II ligi. Pomorzanin Toruń zwyciężył Naprzód Janów 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). 09 Mysłowice przegrały z Cracovią 1:5 (1:0, 0:3, 0:2). Na 4 min. przed końcem mecz ten został przerwany, ponieważ chuligani zasypali lodowisko butelkami. Cracovia sprawiła niespodziankę, w wyniku której uzyskała awans do I ligi. Wcześniej awans zapewnił sobie Pomorzanin Toruń. Zaległe mecze Fortuny Wyry z Cracovią i Zniczem Pruszków nie wprowadzą już poważniejszych zmian w układzie tabelki.

Źródło: Przegląd Sportowy nr 34 z 2 marca 1959 [1]

"Hokeiści Cracovii znów w I lidze" -

Hokeiści Cracovii znów w I lidze

KATOWICE (Obsł. wl.) W j niedzielę na Torkacię hokeiści Cracovii wywalczyli powrót do I ligi, wygrywając decydujący mecz z Górnikiem 09 Mysłowice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0). Mecz w 3 tercji został przerwany przy stanie 5:1 dla biało-czerwonych, gdyż chuligani-kibice górników obrzucili krakowian i sędziów butelkami. Po 30 minutowych targach, sędziowie nie wznowili gry, uznając wynik za końcowy.

Bramki dla Cracovii strzelili: Dutkiewicz 2, Kopczyński, Korzeniak i Zbożeń. Jedyny punkt dla górników zdobył Jauszewski.