1959-05-27 turniej Cracovii

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 15:25, 6 lip 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

turniej Cracovii

Relacje z zawodów

"Pierwsze piłki na Korcie Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Pierwsze piłki na Korcie Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Już w pierwszym dniu ogólnopolskiego turnieju tenisowego Cracovii zanotowaliśmy lokalne niespodzianki. Maciantowicz (0lsza) po dwugodzinnej walce pokonał Kurmana (Fablok Chrzanów) 8:7, 2:6, 8:3 a junior Nadwiślanu Kubary wygrał z Hirszlem (Cracovia) 6:4, 2:6, 6:4. W pozostałych grach Gąsiorak (Warta Poznań) grając na pól gazu zwyciężył Bednarza (Cracovia) 6:1. 6:0 a Kopacz (Olsza) wygrał z Wojtczakiem (Fablok) 6:2, 6:2. Turniej powoli rozkręca się, a czwórka: Piątek, Maniewski, Gąsiorek i Orlikowski na pewno zademonstruje tenis w dobrym wydaniu. Dziś początek o godz. 2-ej..
Źródło: Gazeta Krakowska nr 126 z 28 maja 1959


"Maniewski już w półfinale turnieju tenisowego Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Maniewski już w półfinale turnieju tenisowego Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Drugi dzień turnieju tenisowego Cracovii był b. pracowity. Doprowadzono już rozgrywki do ćwierćfinałów, a nawet Maniewski W-wa jest już w półfinale po zwycięstwie nad Kądziołkę (Nadwiślan) 6:3, 6:1. Do niespodzianek należy zaliczyć rozgromienie Maciantowicza (Olsza) przez Kądziołkę 0:6, 1:6. Przyjemną niespodziankę zgotował nam mistrz Krakowa Szyłkiewicz (Olsza), który wygrał z reprezentantem polskiej "młodzieżówki" Szczukiewiczem (Sopot) 4:6, 6:2, 6:1. Tak mało ambitnie grających reprezentantów nie chcielibyśmy oglądać! W pozostałych spotkaniach należy podkreślić dobrą postawę juniora Nadwiślanu Kubatego w meczu z Maniewakim, przegranym przez krakowianina tylko 4:6. 3:6. Dobrze również wypad ł Skipiała z Chrzanowa w przegranym meczu z Piątkiem 'Poznań) 2:6, 4:6.
Wśród kobiet odbyło się tylko jedno spotkanie: juniorka Olszy Czupryk odniosła duży sukces wygrywając z Ziębą Chrzanów 6:4, 7:5. Dziś o godz. 16 dalsze ćwierćfinały.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 127 z 29 maja 1959


"Fogelman najlepsza na korcie Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Fogelman najlepsza na korcie Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Tylko grę pojedynczą pań doprowadzono w ogólnopolskim turnieju tenisowym Cracovii do końca. Półfinały odbyły się planowo. Dańda (Cracovia) wygrała z Czupryk (Olsza) 6:4, 6:4 a Fogelman (Olsza) rozgromiła Lewicką (Cracovia) 6:0 ,6:0. ..Świętą wojnę" tenisistek krakowskich tym razem wygrała Fogelman 4:6. 6:4, 6:4. Gra nic stała na wysokim poziome, był to typowy mecz o zwycięstwo, a nie na styl i widowiskowość. Najciekawszą grą męską był półfinał Piątek — Orlikowski 7:5, 6:4. Niestety finału Piątek— Gąsiorek nie dokończono. Przy stanie 6:4, 0:3 dla Gąsiorka deszcz nie pozwolił na kontynuowanie gry i nie wyłoniono zwycięzcy. W grze podwójnej panów Piątek. Gąsiorek wygrali z parą Nadwiślanu — Nowak, Wardas 6:1, 6:3 a Szyłkiewicz,. Faruzel (Olsza) po¬konali parę Cracovii Wawrowski, Moj 6:3, 6:4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 129 z 1 czerwca 1959