1959-07-17 Kraków - Reprezentacja Juniorów 6:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Kraków | gosc = Polska (juniorzy) | gospodarz_owczesna_nazwa = Reprezentacja Krakowa | gosc_owczesna_nazwa = Reprezentacja Polski juniorów | kolejka = | etap = | sezon = 1959 | rozgrywki = mecze towarzyskie Kraków | dzien =…")

Linia 32: Linia 32:
|                  trener_gospodarz =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =Sztuka (Leśniak)<br> Monica<br> Kawula<br> Budka<br>[[Grafika:Cracovia herb.png|15px]] [[Zygmunt Malarz|Malarz]]<br> Michel (Snopkowski)<br> Wójcik<br> Szola<br> Adamczyk (Browarski, Jasiówka)<br> Czarnecki<br> Koścelny II
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
Linia 50: Linia 50:
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1959-07-18 166.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' ]]
|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = Juniorzy przegrywają 0:6

|              Autor =
|              Tresc ={{Miejsce na opis}}
|              Tresc =WCZORAJ na stadionie Wisty piłkarze reprezentacji Krakowa pokonali zespół juniorów PZPN, przebywających na zgrupowaniu we Wrocławiu 6:0 (3:0). Bramki zdobyli: Wójcik 2, oraz Adamczyk, Jasiówka, Szola i Czarnecki po 1. Sędziował p. Mytnik — b. dobrze.

KRAKÓW — Sztuka (Leśniak), Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski), Wójcik, Szola, Adamczyk (Browarski, Jasiówka), Czarnecki, Koścelny II.

W drużynie Krakowa najlepiej zagrała defensywa, a atak lepiej podobał się przed przerwą.
*
W nocy piłkarze Krakowa wyjechali Już do Gdańska. Przed odjazdem zamieniliśmy kilka słów z kapitanem sportowym KOZPN — płk. H. Reymanem. Z rozmowy można wnioskować,  skład naszej reprezentacji przeciwko Warszawie wyglądał będzie następująco': Sztuka (Leśniak). Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski). Wójcik, Szola, Adamczyk. Browarski (Czarnecklj, Kościelny II.

Juniorzy przegrywają 0:6

KRAKÓW — Sztuka (Leśniak), Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski), Wójcik, Szola, Adamczyk (Browarski, Jasiówka), Czarnecki, Koścelny II. JUNIORZY PZPN — bramka Karasiński (Olimpia Poznań), po przerwie Swięch (Górnik Piaski), obrana — Rewilak (Kabel), Górski (Szkółka Piłkarska — Katowice). Przybylski (Arka Gdynia), pomoc — Królikowski (LKS), Suski (ŁKS), po przerwie Kajzerek (Górnik Zabrze) i Piechniczek (Zryw Chorzów), atak — Hećko (Czarni Szczecin), Strzałkowski (Gwardia W wa), Kozikowski (Gedanla), J. Nowak (Wisła). Michalik (AKS Chorzów): po przerwie na pozycjach pr. skrzydłowego, środkowego ataku oraz lew. łącznika nastąpiły zmiany: Rogowski (Broń Radom). Planeta (St. Mielec), oraz Stawarz (St. Rzeszów).

Spotkanie, rozgrywane podczas padającego deszczu, stają na słabym poziomie. Piłkarze Krakowa górowali nad przeciwnikami pod każdym względem i gdyby nie to, że oszczędza.! się przed czekającym ich w niedzielą meczem w Gdańsku z repr. Warszawy, to zaaplikowaliby juniorom PZPN kilka bramek więcej. W drużynie Krakowa najlepiej zagrała defensywa, a atak lepiej podobał się przed przerwą.

W nocy piłkarze Krakowa wyjechali Już do Gdańska. Przed odjazdem zamieniliśmy kilka słów z kapitanem sportowym KOZPN — płk. H. Reymanem. Z rozmowy można wnioskować, skład naszej reprezentacji przeciwko Warszawie wyglądał będzie następująco': Sztuka (Leśniak). Monica, Kawula, Budka, Malarz, Michel (Snopkowski). Wójcik, Szola, Adamczyk. Browarski (Czarnecklj, Kościelny II.
Źródło: Echo Krakowa nr 166 z 18 lipca 1959