1959-12-09 Podhale Nowy Targ - Cracovia 5:1: Różnice pomiędzy wersjami

|              Dzien = 9
|            Miesiac = 12
|                Rok = 1959
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1959-12-09 287 1.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' cz.1 ]]
[[Grafika:Echo Krakowa 1959-12-09 287 2.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' cz.2 ]]

KATOWICE 9.12 (tel. wł.).
Rozegrany tu we wtorek w godzinach nocnych zaległy mecz I ligi hokeja zakończyl się zwyciestwem Podhala (N.Targ) nad Cracovią 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Bramki dla zwycięsców uzyskali: bracia Bryniarscy po 2 oraz Szlendak III - 1, dla Cracovii - Montean (jb)
Źródło: Przegląd Sportowy nr 217 z 10 grudnia 1959 [1]

"Hokeiści Cracovii przegrywają z Podhalem" -

Hokeiści Cracovii przegrywają z Podhalem

Rozegrany na „Torkacie” mecz pomiędzy Cracovią i Podhalem przyniósł zawodnikom nowotar¬skim zasłużone, aczkolwiek zbyt wysokie zwycięstwo. Cracovia zagrała niezły mecz i prowadząc równorzędną grę w I i II tercji, w ostatniej z powodu błędów obrony utraciła dwie bramki. Miały one decydujący wpływ na całość spotkania.

Mecz rozgrywany z początku przez oba zespoły bardzo ostrożnie nabierał powoli wigoru. Obustronne ataki kończyły się na dobrze dysponowanych bramkarzach zarówno Cracovii Jak i Podhala, Mruku i Pabiszu.
W I okresie Cracovia miała dwie dogodne sytuacje do uzyskania bramek, lecz słaba dyspozycja napastników nie pozwoliła na ich wykorzystanie.
Pierwsza bramka padła po błędzie obrony w 15 min. gry a jej strzelcem był Szlendak. Druga tercja to w dalszym ciągu wyrównana gra i dopiero solowy rajd w 15 min. Bryniarskiego II przyniósł dla Podhala drugą bramkę. Cracovia nie daje za wygraną, kontratakuje, ale mimo wszystko traci trzecią bramkę.

W III tercji ton grze nadają Podhalanie. Już w 1 min. zdobywają czwartą bramkę przez Bryniarskiego II a od połowy tercji Cracovia zdobywa się na zryw i po ładnym zagraniu II ataku Trojanowski zdobywa jedyny punkt. W ostatniej minucie III tercji Bryniarski I uzyskuje piątą bramkę.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 294 z 9 grudnia 1959