1961-10-24 Cracovia - Budapeszt 1:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 17:00, 16 lip 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Budapeszt | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
mecze towarzyskie
Kraków, wtorek, 24 października 1961, 18:00

Cracovia - Budapeszt

1
:
4

(0:3; 1:0; 0:1)


Budapeszt - hokej mężczyzn herb.png


Opis zawodów

"Węgierscy hokeiści pokonali Cracovię" -
Gazeta Krakowska

Węgierscy hokeiści pokonali Cracovię

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska cz.2
Rozegrane wczoraj w Krakowie międzynarodowo spotkanie hokejowe pomiędzy reprezentacją Budapesztu i II ligową Cracovią zakończyło się zwycięstwem Węgrów 4:1 (3:0, 0:1, 1:0). Bramki dla zespołu węgierskiego uzyskali; Grimm 2, Kertesz i Boroczi. dla Cracovii jedyną bramkę uzyskał Lejczyk. Sędziowali pp. Przewięda i Kochański z Krakowa. Widzów ok. 3 tys.

Zespół węgierski występujący pod firmą Budapesztu był właściwie reprezentacją kraju, nic też dziwnego, że Cracovia stała już z góry na straconej pozycji. Węgrzy już od miesiąca trenowali na lodzie, podczas gdy krakowianie rozpoczęli treningi dopiero tydzień temu. Drużyna węgierska wygrała spotkanie zupełnie zasłużenie, była bowiem zespołem lepszym tak pod względem kondycyjnym jak i taktycznym. „Biało-czerwoni" powinni o- trzymać z taktyki notę niedostateczną, szczególnie za fatalne zmiany, -wówczas to padła druga bramka. Na lodzie znajdowało się bowiem tylko dwu graczy Cracovii. Na plus za¬wodników naszego zespołu należy zapisać olbrzymią ambicję. dzięki której zniwelowali oni przewagę Węgrów.
Mecz toczył się pod znakiem równorzędnej, zaciętej gry. Jedynie w pierwszej tercji Węgrzy zaskoczyli krakowian szybkimi atakami i w tym okresie gry zdobyli 3 bramki. W dwu następnych tercjach gra była równorzędna. Cracovia miała kilkanaście dobrych sytuacji podbramkowych, jednak pech strzałowy nie po¬zwolił na uzyskanie bramek. Węgrzy grali ponadto zbyt faul, co nie zawsze zauważali sędziowie.

Cracovia: Pietruszka, Mruk, Szwabenthan. Bigaj, Drozd, Zbożeń, Łopatka, Lejczyk. Preussner, Droździewicz, Nowak, Borowicz, Korzeniak, Blażowski, Montean.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 253 z 25 października 1961