1969-10-05 Cracovia - Legia Warszawa 2:5

Wersja z dnia 21:22, 1 wrz 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 5 października 1969, 18:00

2
:
5

(0:3; 1:1; 1:1)

"WYSTARTOWAŁA EKSTRAKLASA HOKEISTÓW. Dwa zwycięstwa Podhala i dwie porażki Cracovii" -

W sobotę hokeiści ekstraklasy rozpoczęli mistrzowskie rozgrywki. Cracovia i Podhale gościły zespoły ŁKS-u Łódź i Legii Warszawa. Komplet punktów zdobyło Podhale, odnosząc dwa zwycięstwa. Nie powiodło się Cracovii, po pierwszych meczach konto punk¬towe zespołu krakowskiego jest zerowe.

Podhale — Legia 6:1 (2:0, 2:1, 2:0). Zespół Podhala nie miał większych trudności z pokona¬niem warszawskiej Legii. Przez cały mecz nowotarżanie dyktowali tempo, nadawali ton grze 1 odnieśli zasłużone zwycięstwo. Bramki dla Podhala zdobyli: Jaskierski 3, Szal 2 1 J. Bizub 1.
Cracovia — LKS 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Cracovia zagrała bardzo słabo i doznała zasłużonej porażki. Goście grali mądrze taktycznie i skutecznie. Bramki dla ŁKS-u zdobyli: Lejczyk 2 i Urbański 1.
Podhale — ŁKS 5:3 (2:0, 3:2, 0:1). Zespół Podhala zagrał nieco słabiej, Jak w spotkaniu z Legią. Po wygraniu pierwszej tercji 2:0 zdawało się, że gospodarze odniosą Łatwe zwycięstwo. ŁKS jednak skutecznie kontratakował, zdobywając dwie bramki. Podhale tercję tę jednak wygrało 3:2. Tak więc losy meczu zostały przesądzone. w trzeciej tercji gra miała wyrównany przebieg i zakończyła się zwycięstwem zawodników łódzkich 1:0. Bramki dla Podhala zdobyli: Kącik, Mrugała, Ziętara. Jaskierski i J. Bizub.
Cracovia — Legia 2:5 (0:3, 1:1, 1:1). W meczu z Legią Cracovia
mimo porażki zasłużyła na dobrą ocenę. Zespół zagrał ambitnie i miał wiele szans na korzystniejszy końcowy rezultat. Wynik remisowy odpowiadałby układowi sił. O porażce drużyny krakowskiej zadecydowała pierwsza tercja. Złą grę obrońców i brak koncentracji wykorzystali goście, którzy dysponując lepszą 1 szybszą jazdą zdobyli trzy' bramki. W drugiej tercji Cracovia zaatakowała, z powodzeniem uzyskała wy-raźną przewagę, lecz w tym okresie gry bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości Walczak i tylko raz skapitulował przed strzałem Migacza. W trzeciej tercji krakowianie mieli także więcej z gry, a mimo to zakończyła się ona wynikiem remisowym 1:1.

Bramki dla Cracovii zdobyli: Migacz i Kosturek, dla Legli: Komarski i M. Kaczorek po 2 1 Bryniczka 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 237 z 6 października 1969