1974-10-06 Cracovia - Unia Oświęcim 1:0: Różnice pomiędzy wersjami

(New page: <center>''' kolejka 6 '''<BR> ''' '''</center><BR> Bramki: Lendzion 65<BR> Sędziował: Wójcik<BR> Widzów: 15 tys.<BR><BR> '''Cracovia:''' <BR><BR> ===Opis meczu :=== 1:0 (0:0)<BR> [[Ka...)

Linia 6: Linia 6:
'''Cracovia:'''  <BR><BR>
===Opis meczu :===
== '''W gorącej atmosferze'''==
15 tysięcy widzów spodziewało się ogromnych emocji w konfrontacji sił "pasiaków" z wiceliderem grupy I. Tymczasem goście zdecydowanie zawiedli. Wykazując podstawowe braki w wyszkoleniu technicznym, hołdowali przy tym grze siłowej, ba , niemal brutalnej.
Goście ani raz nie zagrozili bramce Musialika podczas gdy Cracovia atakowała od pierwszej do ostatniej minuty, ale krakowianom trudno było sforsować gąszcz nóg obrońców Unii. Często przecież nawt 9 zawodników Unii przebywało na własnym polu karnym.
Wyróżniał się w dobrze grającej (szczególnie w I połowie) Cracovii niezmordowany Hefko. Oddał on na bramkę gości kilkanaście bardzo groźnych strzałów, obronionych z najwyższym trudem. Bramkę jednak - jedyną - zdobył w 65 minucie Lendzion, po koronkowej akcji całego napadu, którego zmęczona obrona Unii nie była w stanie powstrzymać.
W 73 minucie sędzia Wójcik zresztą do tej pory nazbyt tolerancyjny wobec fauli zawodników użył 2 czerwonych kartek i usunął z boiska dwóch bujących się piłkarzy _ Stanisza i Lendziona.
Cracovia : Musialik, Surma, Drobny, Lendzion, Turecki, Niemiec, Zb.Maczugowski, Szczepankiewicz (od 46 Zamojdzik), Hefko, Sputo, A.Maczugowski (od 75 Duda)
Una : Ledwoń, Liszka, Gembala, Szypuła, Gabryś, Kapciński, Pawela, (od 65 Stanisz), Borowski, Szostek, Jura, Jekiełek

W gorącej atmosferze

15 tysięcy widzów spodziewało się ogromnych emocji w konfrontacji sił "pasiaków" z wiceliderem grupy I. Tymczasem goście zdecydowanie zawiedli. Wykazując podstawowe braki w wyszkoleniu technicznym, hołdowali przy tym grze siłowej, ba , niemal brutalnej. Goście ani raz nie zagrozili bramce Musialika podczas gdy Cracovia atakowała od pierwszej do ostatniej minuty, ale krakowianom trudno było sforsować gąszcz nóg obrońców Unii. Często przecież nawt 9 zawodników Unii przebywało na własnym polu karnym. Wyróżniał się w dobrze grającej (szczególnie w I połowie) Cracovii niezmordowany Hefko. Oddał on na bramkę gości kilkanaście bardzo groźnych strzałów, obronionych z najwyższym trudem. Bramkę jednak - jedyną - zdobył w 65 minucie Lendzion, po koronkowej akcji całego napadu, którego zmęczona obrona Unii nie była w stanie powstrzymać. W 73 minucie sędzia Wójcik zresztą do tej pory nazbyt tolerancyjny wobec fauli zawodników użył 2 czerwonych kartek i usunął z boiska dwóch bujących się piłkarzy _ Stanisza i Lendziona.

Cracovia : Musialik, Surma, Drobny, Lendzion, Turecki, Niemiec, Zb.Maczugowski, Szczepankiewicz (od 46 Zamojdzik), Hefko, Sputo, A.Maczugowski (od 75 Duda)

Una : Ledwoń, Liszka, Gembala, Szypuła, Gabryś, Kapciński, Pawela, (od 65 Stanisz), Borowski, Szostek, Jura, Jekiełek