1980-10-19 Gwardia Warszawa - Cracovia 3:1

Wersja z dnia 21:59, 3 cze 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

Gwardia Warszawa - Cracovia 3-1
Bramki: Banaszkiewicz (47 k. i 75) Dziekanowski (62), - Konieczny (68)
Cracovia: Koczwara, Wójtowicz, Dybczak, Podsiadło, Per, Karaś (63 min Liszka), Błachno, Surowiec (81 min Kuć), Grzesiak, Konieczny, Bujak

Opis meczu GK:
Piłkarze Cracovii przegrali kolejne spotkanie, tym razem w Warszawie z Gwardią 1-3 (0-0). Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, obydwa zespoły miały po kilka sytuacji podbramkowych, jednakże nie potrafiły ich wykorzystać. Dopiero po przerwie uwidoczniła się przewaga gospodarzy. Pierwszą bramkę Gwardia zdobyła z rzutu karnego, który egzekwował Banaszkiewicz w 47 min. Na 2-0 podwyższył w 62 min Dziekanowski, Cracovia nie załamała się utratą dwu bramek, starając się zmienić niekorzystny dla siebie wynik. Udało się to w 68 min Koniecznemu, który po rzucie wolnym otrzymał dokładne podanie i głową skierował piłkę do siatki. W 75 min stracili krakowianie trzecią bramkę po błędzie obrońców, gola zdobył Banaszkiewicz.