1980-10-26 Radomiak Radom - Cracovia 1:1

Sędziował
Widzów
Cracovia: Karwecki, Wójtowicz, Dybczak, Turecki, Podsiadło, Surowiec, Karaś, Grzesiak (80 min Liszka), Błachno, Konieczny, Bujak (88 Gacek)

Opis meczu GK:

W wyjazdowym meczu z Radomiakiem piłkarze Cracovii odnieśli nieoczekiwany, choć zasłużony sukces - wywieźli z Radomia jeden punkt, remisując 1-1 (0-0). Pierwsza połowa tego spotkania nie była zbyt interesująca, bowiem krakowianie grali defensywnie. Atakować zaczęli dopiero po przerwie, co w 61 min przyniosło bramkę zdobytą prze Ryszarda Bujaka. Od tej chwili Cracovia prowadziła otwartą grę rozluźniając nieco szyki defensywy. W 73 min przedarł się pod bramkę Cracovii Krzysztof Michałkowski i zdobył wyrównującego gola. Gospodarze do końca meczu atakowali, ale Cracovia utrzymała remis.