1981-03-11 Cracovia - RKS Ursus 4:1

Wersja z dnia 22:12, 3 cze 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

13 kolejka 15-16 XI 1980 - mecz przełożony na 11 III 1981
Cracovia – Rks Ursus 4-1
Bramki: Błachno (62), Bujak (66), Konieczny (69 głową), Wójtowicz (89) – Kintop (72)
Widzów 2500

Cracovia: Koczwara, Wójtowicz, Turecki, Surowiec, Nazimek (70 Sasnal), Liszka (45 min Grzesiak), Podsiadło, Karaś, Bujak, Błachno, Konieczny

Opis meczu Tempo:
Zaległy z jesiennej rundy II-ligowy mecz Cracovii z Ursusem zakończył się wygraną „Pasiaków” 4-1. Zwycięstwo zdecydowane, w pełni zasłużone, niemniej na bramki przyszło kibicom czekać z górą godzinę...
W I połowie Cracovia nie potrafiła poradzić sobie ze skomasowaną obroną gości. Krakowianie grali zbyt wolno, brakowało długich przerzutów, a przede wszystkim – strzałów. Jedynie Konieczny dwukrotnie poważnie zagroził bramce Ursusa.
Po zmianie stron miejscowi zaczęli atakować energiczniej, ich przewaga jeszcze bardziej wzrosła. W 63 min. sprytne podanie Koniecznego wykorzystał Błachno i Cracovia prowadziła 1-0. W ciągu następnych 6 minut gospodarze strzelili dwa dalsze gole: drugiego zdobył szybki Bujak (66 min), a trzeciego Konieczny efektowną „główkąâ€ (69 min). Losy meczu były praktycznie przesądzone, obrońcy Cracovii pozwolili sobie w 72 na moment dekoncentracji, wykorzystany przytomnie przez Kintopa. Wynik ustalił w 89 min. Wójtowicz.
Wyróżniający się zawodnicy Cracovii? W ataki najwartościowszy był Konieczny, podobali się także Błachno, Wójtowicz i Karaś. Udany był debiut niedawnego juniora Nazimka