1988-01-17 Initia HC Hasselt - Cracovia 14:14: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Initia HC Hasselt | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa =...")

|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Gazeta Krakowska 1988-01-18 13 3.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Gazeta Krakowska'' ]]
|      Tytul_artykulu = Cracovia w ćwierćfinale Pucharu Europy
|              Autor =
|              Tresc = Piłkarki ręczne Cracovii awansowały do ćwierćfinału Pucharu Europy, wygrywając 21:11 (8:8) i remisując 14:14 (7:6) z mistrzem Belgii, Initią w Hasselt. Na prośbę Belgijek oba mecze rozegrano w Hasselt.
Belgijki nie były zbytnio wymagającymi rywalkami dla mistrzyń Polski. Wprawdzie w ich zespole gra aż 9 reprezentantek Belgii, ale jest to zespół amatorski, prezentujący co najwyżej średnią klasę. W pierwszym meczu dopiero w II połowie krakowianki zagrały szybko 1 zdecydowanie, wywalczając 10-bramkową przewagę. W tej sytuacji mecz rewanżowy był już tylko formalnością, a ambitne gospodynie wywalczyły cenny dla nich remis.
Tak więc Cracovia jest wśród 8 najlepszych zespołów Europy, teraz nie będzie już jednak słabych rywalek. Z niecierpliwością czekać będziemy na losowanie.