2

(0:2; 0:0; 1:0)

"Słaby mecz i porażka Cracovii" -

Słaby mecz i porażka Cracovii

Pe trzymiesięcznej przerwie wmówili rozgrywki hokeiści ekstraklasy. Wczoraj walczyły o punkty drużyny trupy spadkowej.

Cracovia podejmowała ŁKS po słabym meczu przegrała 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), Łodzianie grali mądrze taktycznie, umiejętnie się bronili i w dogodnych momentach przeprowadzali groźne kontrataki. Tak właśnie zdobyli dwie bramką w pierwszej tercji. Prowadzenie dla gości uzyskali w 11 min. Rybowski, a w 16 min. Iwanicki podwyższył na 2:0. Krakowianie mieli przez cały czas przewagę, ale zdobyli tylko jedną bramkę. W 29 min. gola strzelił Stobiecki. Na więcej Cracovię we wczorajszym meczu nie było stać. Gospodarze grali nieskutecznie, nie potrafili wykorzystać kilku doskonałych sytuacji strzeleckich. Na przeszkodzie stanął bardzo dobrze broniący bramkarz łodzian Hahn. W sumie slaby i nieciekawy mecz. Krakowianie grali anemicznie, chaotycznie. Wydawało się. że w ostatniej tercji Cracovia rzuci się do ataku, by zmienić niekorzystny wynik, ale również wtedy grała ospale i nie potrafiła się zmobilizować. Poziomem spotkania rozczarowany był również trener kadry narodowej Leszek Lejczyk. który obserwował ten mecz.

W 8 min. pojedynku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Bramkę dla ŁKS zdobył Przybysz, jednakże sędziowie ni« uznali jej, gdyż zawodnik ten nie został wpijany do protokołu zawodów.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 57 z 9 marca 1988