1988-09-17 Cracovia - AZS Wrocław 15:16

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 18:03, 24 mar 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "<table style="width:100%;"> <tr> <td>{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Cracovia | gosc = AZS Wrocław |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
sobota, 17 września 1988

Cracovia - AZS Wrocław

15
:
16

(9:8)


AZS Wrocław - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Siodłak 4
Golik 3
Karaś 3
Wójcik 2
Hołda 1
Madej 1
Sadowska 1
Zawodniczki:
gracze m.in.
6 Zienkiewicz
5 Jankowska


Relacje z zawodów

"Piłkarki ręczne I ligi rozpoczęły rozgrywki. Wicemistrzynie w słabej formie" -
Gazeta Krakowska

Piłkarki ręczne I ligi rozpoczęły rozgrywki. Wicemistrzynie w słabej formie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Piłkarki ręczne ekstraklasy rozpoczęły rozgrywki sezonu 1988/89. Świetnie wystartowały mistrzynie Polski AKS Chorzów, które wysoko wygrały obydwa mecze. Natomiast odmłodzony zespół wicemistrzyń — Cracovia walczył ze zmiennym szczęściem, przegrywając z AZS Wrocław’. W meczach inauguracyjnych doszło do kilku niespodzianek.

- W sobotę Cracovia przegnała z AZS Wrocław 15:16 (9:8). Bramki dla krakowianek zdobyły: Siodłak 4. Golik i Karaś po 3. Wójcik 2, Hołda, Madej i Sadowska po 1. najwięcej dla wrocławianek Zienkiewicz 6 i Jankowska 5.

Pierwszą bramkę w nowym sezonie dla wicemistrzyń zdobyła Siodłak w 2 min, a w 6 min było już 3:0 dla krakowianek Podopieczne trenera Edwarda Surdyki zaczęły to spotkanie w dobrym stylu, ale finisz miały fatalny. W 53 min Cracovia prowadziła 15:14 jednakże w końcówce zagrała bardzo słabo. Wrocławianie! odrobiły straty i zdobyły zwycięską bramkę. Krakowianki miały jeszcze okazję do wyrównania. ale strzelały niecelnie. Był to słaby mecz wicemistrzyń. które grały nierówno, popełniając wiele błędów Zbyt często zdarzały się krakowiankom dziwne okresy przestojów. Wrocławianki wygrały zasłużenie, były zespołem nieco lepszym. W drużynie krakowskiej najlepiej spisywały się Główczak (obroniła 3 rzuty karne) i Siodłak.

Wczoraj Cracovia pokonała Ślęzę Wrocław 20:16 (11:8). Bramki dla krakowianek zdobyły: Karaś 4. Golik. Siodłak 1 Hołda po 3, Wójcik i Gorzkowska po 2. Madej, Sala i Sadowska bo 1, najwięcej dla wrocławianek Bacewicz 4.

Tym razem Cracovia zagrała nieco lepiej, prowadząc różnicą 2—3 bramek przez prawie cały mecz. Zwycięstwo nie przyszło jednak wicemistrzyniom łatwo. Gdyby nie świetna postawa Główczak. która obroniła 4 rzuty karne i wygrała kilka pojedynków sam na sam z wrocławiankami. wynik mógł być bardziej korzystny dla Ślęzy. Cracovia gra słabiej niż w poprzednim sezonie, daje się odczuć szczególnie brak Figas. Młode zawodniczki muszą się jeszcze sporo nauczyć.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 220 z 19 września 1987