1989-05-27 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2: Różnice pomiędzy wersjami

Bramki: R. Wrześniak (67 k.) - Ziara (70 głową), Czernicki (74)
Widzów 1500
Cracovia: Holocher, Kowalik, Baliga, Dybczak, Mikoś, R. Wrześniak, Owca, Bargieł, A. Karaś (62 Węgiel), Nawrot, Bartoszewski (46 Ziętara)

Opis meczu Tempo:
Wynik raczej zaskakujący, ale sprawiedliwy. Goście z Dębicy byli zespołem szybszym, wygrywali większość pojedynków biegowych, a ich śmiało inicjowane ataki często stwarzały zagrożenie na przedpolu bramki Holochera. Do przerwy kilkakrotnie cierpła skóra na kibicach Cracovii, kiedy dębiczanie sprawiali prawdziwy zawrót głowy miejscowym defensorom. W tym okresie zabrakło jednak gościom opanowania, a po trosze także odrobiny szczęścia. Kiedy na 23 minuty przed końcem, po faulu Ziętarze, Cracovia objęła prowadzenie, wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tymczasem była już jakby usatysfakcjonowana skromnym 1-0, natomiast Wisłoka – grając z determinacją, bojowością – w krótkich odstępach czasu dwukrotnie trafiła.