1989-05-27 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
III liga grupa VIII , 23 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, sobota, 27 maja 1989, 15:00

Cracovia - Wisłoka Dębica

1
:
2

(0:0)Herb_Wisłoka Dębica


Skład:
Holocher
Kowalik
Baliga
Dybczak
Mikoś
R. Wrześniak
Owca
Bargieł
Karaś (62' Węgiel)
Nawrot
Bartoszewski (46' Ziętara)

Sędzia: Wacław Kaczałka z Wrocławia
Widzów: 1 500

bramki Bramki
R. Wrześniak (67' k.) 1:0
1:1
1:2

Ziara (70' głową)
Czernicki (74')
zolte_kartki Żółte kartki
Klisiewicz
Bielatowicz

Mecz następnego dnia:

1989-05-28 Cracovia II - Grębałowianka Kraków 0:5


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Tempo

Wynik raczej zaskakujący, ale sprawiedliwy. Goście z Dębicy byli zespołem szybszym, wygrywali większość pojedynków biegowych, a ich śmiało inicjowane ataki często stwarzały zagrożenie na przedpolu bramki Holochera. Do przerwy kilkakrotnie cierpła skóra na kibicach Cracovii, kiedy dębiczanie sprawiali prawdziwy zawrót głowy miejscowym defensorom. W tym okresie zabrakło jednak gościom opanowania, a po trosze także odrobiny szczęścia. Kiedy na 23 minuty przed końcem, po faulu Ziętarze, Cracovia objęła prowadzenie, wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tymczasem była już jakby usatysfakcjonowana skromnym 1-0, natomiast Wisłoka - grając z determinacją, bojowością - w krótkich odstępach czasu dwukrotnie trafiła.
Źródło: Tempo


"Garbarnia ucieka rywalom" -
Gazeta Krakowska

Garbarnia ucieka rywalom

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska

Cracovia — Wisłoka 1:2 (0:0). bramki dla Cracovii R. Wrześniak 63 min. (karny) dla gości: Ziara 70 min. (głowa) i Czernicki 74 min.

Znowu bardzo kiepski występ Cracovii, która przegrała zasłużenie z bardzo ambitnie i bojowo grająca Wisłoką. Goście mogli już prowadzić w I połowie, ale dobrze bronił Holocher, nie zrazili się utrata gola z karnego (pewnie strzelił go R. Wrześniak) i potem w odstępie 4 minut Ziara i Czernicki zapewnili sukces Wisłoce.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 124 z 29 maja 1989


"Rośnie przewaga Garbarni" -
Echo Krakowa

Rośnie przewaga Garbarni

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa

CRACOVIA — WISŁOKA 1:2 (0:0). Bramki strzelili. dla gospodarzy — R. Wrześniak (67 min. z karnego) dla gości — Ziara (72 min. głowa) Czernicki (77 min.). Sędziował Wacław Kaczałka (Wrocław) Żółte kartki — Klisiewicz i Bielatowicz (W).

CRACOVIA: Holocher — Bartoszewski (46 min Ziętara) Ba-liga. Owca Mikoś — R. Wcześniak. Bargiel. A. Karaś '63 min. Węgiel) — Kowalik. Dybczak, Nawrot.

Żal mi się zrobiło wczoraj trenera Cracovii Stanisława Zapalskiego. Mógł co najwyżej rozkładać ręce jego drużyna zaprezentowała bowiem się grubo poniżej oczekiwań Szkoleniowiec krakowian pozbawiony doświadczonego napastnika Orła pauzującego wskutek dyskwalifikacji za czerwona kartkę przesunął do ataku występujących do teł pory w linii obrony: Kowalika i Dybczaka. Po 20 minutach gospodarze wrócili jednak do typowego ustawienia bo Bartoszewski i Owca zupełnie nie radzili sobie jako defensorzy Dębiczanie kilka razy groźnie skontrował! Gdyby nie szczęśliwe interwencję Holochera tuż w I połowie goście strzeliliby co najmniej 2 gole (sas)
Źródło: Echo Krakowa nr 103 z 29 maja 1989