1989-04-09 Cracovia - Wawel Kraków 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
III liga grupa VIII , 16 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 9 kwietnia 1989, 11:00

Cracovia - Wawel Kraków

2
:
1

(0:0)Herb_Wawel Kraków


Skład:
Holocher
Kowalik
Baliga
Dybczak
Mikoś
R. Wrześniak
Bargieł (67' Owca)
Karaś
Bartoszewski
Orzeł
Ziętara (61' Konarzewski)

Sędzia: Wiesław Dulski z Rzeszowa
Widzów: 4 000

bramki Bramki
Karaś (50')
Ziętara (54' głową)
1:0
2:0
2:1


Palej (80')
zolte_kartki Żółte kartki
Karaś Nawrocki
Skład:
Mietka
Szczurek
Wardyla
Brożek
Sadłoń
Nawrocki (60' Kozub)
Babac
Byrski
Kulig (77' Świstak)
Palej
Sippelius
Mecze tego dnia:

1989-04-09 Cracovia - Wawel Kraków 2:1
1989-04-09 Cracovia II - Wisła II Kraków 0:3Zapowiedź meczu

Opis meczu

Tempo

Zaraz po przerwie "Pasiaki" wreszcie zaatakowały z animuszem, padły 2 bramki, a wkrótce potem faul na Wrześniaku kwalifikował się do podyktowania karnego. Napór trwał jednakże niewiele ponad kwadrans, po czym Cracovia pofolgowała. Biało-czerwoni mieli w tym meczu bez porównania więcej sytuacji podbramkowych, ale znów ta denerwująca nieporadność pod bramką przeciwnika! Mogło być nawet "za trzy", niemniej odnotować należy, że Holocher 3-krotnie został surowo przeegzaminowany, m.in. broniąc przy stanie 2-0 w sytuacji "sam na sam".
Źródło: Tempo


"W małych Mach góra „pasy"" -
Gazeta Krakowska

W małych Mach góra „pasy"

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Historia się powtarza; literujący w III lidze piłkarze Cracovii wygrywają w tym sezonie mecz za meczem, ale nie idzie z tym w parze gra widowiskowa, a przede wszystkim skuteczna. Nie inaczej było w derbowym spotkaniu z Wawelem, w którym „pasiaki” zwyciężyły 2—1 (0—0). Wyraźna przewaga w polu. Wiele dogodnych sytuacji, a strzałów z prawdziwego zdarzenia jak na lekarstwo. Kiedy jednak w odstępie 4 minut, wkrótce po przerwie. Cracovia zdobyła dwa gole, wydawało się, że pójdzie za ciosem i wygra za trzy punkty. Owszem, były ku temu okazje, były też słuszne pretensje o niepodyktowanie karnego (faul na Wcześniaku), ale bramkę zdobyli ambitnie grający wojskowi.

CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Dybczak, Baliga, Mikoś — K. Wcześniak. Bartoszewski. Bargieł (67 min. Owca). A. Karaś — Ziętara (61 min. Konarzewski). Orzeł.

WAWEL: Mietka — Szczurek. Wardyla, Brożek, Sadłoń — Nawrocki (60 min. Kozub), Babac. Byrski, Kulig (77 min, Świstak) — Palej, Sippelius.

Strzelcy bramek: A. Karaś w 50. i Ziętara głową w 54 min. dla Cracovii oraz Palej w 80 min. dla Wawelu.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 84 z 10 kwietnia 1989


"Kłótnia trenerów po meczu" -
Echo Krakowa

Kłótnia trenerów po meczu

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
CRACOVIA — WAWEL 2:1 (0:0). Bramki zdobyli: dla zwycięzców — A. Karaś (50 min.) i Ziętara (55 min. głową), dla pokonanych — Palej (83 min.). Sędziował Wiesław Dulski (Rzeszów). Żółte kartki — A. Karaś (C) i Nawrocki (W).

CRACOVIA: Holocher-Kowalik. Baliga. Dybciak, Mikoś — A. Karaś, R. Wrześniak. Bargiel (od 69 min. Owca). Bartoszewski — Orzeł, Ziętara (od 60 min. Konarzewski).

WAWEL:Miętka-Szczurek, Mardyła. Brożek, Sadłoń-Nawrocki (od 59 min. Kozub). Babac, Kulig (od 78 min Świstak). Byrski-Sippelius, Palej.

Po zakończeniu meczu, w drodze do szatni, doszło do ostrej wymiany zdań na tle wydarzeń na boisku miedzy trenerami Stanisławem Zapalskim i Lucjanem Franczakiem. Obaj mieli też pretensje, do sędziego, że nie podyktował karnych dla ich drużyn „Gdyby arbiter właściwie ocenił podcięcie Rafała Wrześniaka przez Szczurka w 63 min., moglibyśmy strzelić trzeciego gola” — przypomniał szkoleniowiec „pasiaków” S. Zapalski.

Piłkarze Cracovii stworzyli we wczorajszym spotkaniu wiece i sytuacji podbramkowych, ale tylko dwie z nich wykorzystali no akcjach zainicjowanych przez Wrześniaka i Orła.
Źródło: Echo Krakowa nr 70 z 10 kwietnia 1989