Bartoszewski
Owca
Węgiel (60' Nawrot)

1989-05-13 Borek Kraków - Cracovia II 1:0

Krakowianie gorąco protestowali przeciwko "jedenastce", ich trener. S Zapalski, także uważał, że szarżujący na polu karnym Głuch po prostu poślizgnął się. Decyzja sędziego, notabene w ogóle nie najlepiej dysponowanego, rzeczywiście była kontrowersyjna. Jakakolwiek by jednak była optyka wydarzenia w 37 min., faktem jest iż w sobotę lepiej prezentowała się Sandecja, w której wyróżniali się Nosal, Głuch i Chlebek. Na fatalnej płycie, w grząskim błocie (deszcz), gospodarze grali szybciej, bardziej bojowo. Świetnie dysponowany Holocher często bywał w końcowej fazie gry, ale wtedy jeszcze bardziej dał się odczuć brak szybkiego Orła (czerwona kartka) i P. Karasia (wyjazd za granicę).
Źródło: Dziennik Polski

"Lider w opałach" -

Lider w opałach

SANDECJA — CRACOVIA 1:0 (1:0). Z nieba lało jak z cebra, a na boisku piłkarze grzęźli w błocie. Znacznie lepiej ze śliska piłka radzili sobie piłkarze Sandecji, Dwa razy w stylu Tarasiewicza strzelał Głuch, ale rutynowany Holocher nie dał się zaskoczyć. Do przerwy Sandecja mogła prowadzić już za trzy punkty (krakowian od gola uratowała m in. poprzeczka). W 36 min. na polu karnym został sfaulowany wszędobylski Głuch — pewnym egzekutorem karnego był Sowiński.

W II połowie Sandecja starała się podwyższyć wynik ale napastnikom gospodarny zabrakło precyzji i siły. Walka piłkarska na tryskającym woda boisku wyczerpała niemal wszystkich zawodników Cracovii jakby nie zależało na wyrównaniu, czyżby jej pozycja lidera mimo porażek była nie zagrożona? Niesportowym zachowaniem popisał się bramkarz Holocher. który tuż. po zakończeniu meczu — niezadowolony z końcowego wyniku — potargał siatkę zawieszona na swojej bramce.

Sandecja: Sejud. Nosal. Śmietana. Dornia, Chlebek, Tokarczyk, Sowiński. K. Szczepański, Dziedzina (59’ Kociołek), T. Szczepański (75' Wożniak).

CRACOVIA: Holocher. Kowalik, Wcześniak. Mikoś. Ba* liga. Dybciak, Owcan. Bargieł Węgiel (59’ Nawrot). Ziętara. Bartoszewski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 113 z 15 maja 1989