1989-05-13 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

data kolejki


Herb_Sandecja Nowy Sącz


pilka_ico
III liga grupa VIII , 21 kolejka
sobota, 13 maja 1989

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia

1
:
0

(1:0)Herb_Cracovia


Skład:
Sejud
Nosal
Śmietana
Dornia
Chlebek
Tokarczyk
Sowiński
K. Szczepański
Dziedzina (59’ Kociołek)
T. Szczepański (75' Wożniak)


Widzów: 3 000

bramki Bramki
Sowiński (37' k.) 1:0
Skład:
Holocher
Kowalik
Dybczak
Baliga
Mikoś
R. Wrześniak
Bargieł
Ziętara
Bartoszewski
Owca
Węgiel (60' Nawrot)
Mecze tego dnia:

1989-05-13 Borek Kraków - Cracovia II 1:0
1989-05-13 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:0Opis meczu

Dziennik Polski

Krakowianie gorąco protestowali przeciwko "jedenastce", ich trener. S Zapalski, także uważał, że szarżujący na polu karnym Głuch po prostu poślizgnął się. Decyzja sędziego, notabene w ogóle nie najlepiej dysponowanego, rzeczywiście była kontrowersyjna. Jakakolwiek by jednak była optyka wydarzenia w 37 min., faktem jest iż w sobotę lepiej prezentowała się Sandecja, w której wyróżniali się Nosal, Głuch i Chlebek. Na fatalnej płycie, w grząskim błocie (deszcz), gospodarze grali szybciej, bardziej bojowo. Świetnie dysponowany Holocher często bywał w końcowej fazie gry, ale wtedy jeszcze bardziej dał się odczuć brak szybkiego Orła (czerwona kartka) i P. Karasia (wyjazd za granicę).
Źródło: Dziennik Polski


"Lider w opałach" -
Gazeta Krakowska

Lider w opałach

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
SANDECJA — CRACOVIA 1:0 (1:0). Z nieba lało jak z cebra, a na boisku piłkarze grzęźli w błocie. Znacznie lepiej ze śliska piłka radzili sobie piłkarze Sandecji, Dwa razy w stylu Tarasiewicza strzelał Głuch, ale rutynowany Holocher nie dał się zaskoczyć. Do przerwy Sandecja mogła prowadzić już za trzy punkty (krakowian od gola uratowała m in. poprzeczka). W 36 min. na polu karnym został sfaulowany wszędobylski Głuch — pewnym egzekutorem karnego był Sowiński.

W II połowie Sandecja starała się podwyższyć wynik ale napastnikom gospodarny zabrakło precyzji i siły. Walka piłkarska na tryskającym woda boisku wyczerpała niemal wszystkich zawodników Cracovii jakby nie zależało na wyrównaniu, czyżby jej pozycja lidera mimo porażek była nie zagrożona? Niesportowym zachowaniem popisał się bramkarz Holocher. który tuż. po zakończeniu meczu — niezadowolony z końcowego wyniku — potargał siatkę zawieszona na swojej bramce.

Sandecja: Sejud. Nosal. Śmietana. Dornia, Chlebek, Tokarczyk, Sowiński. K. Szczepański, Dziedzina (59’ Kociołek), T. Szczepański (75' Wożniak).

CRACOVIA: Holocher. Kowalik, Wcześniak. Mikoś. Ba* liga. Dybciak, Owcan. Bargieł Węgiel (59’ Nawrot). Ziętara. Bartoszewski.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 113 z 15 maja 1989