1989-04-23 Cracovia - Unia Tarnów 1:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
III liga grupa VIII , 18 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 23 kwietnia 1989, 15:00

Cracovia - Unia Tarnów

1
:
0

(0:0)Herb_Unia Tarnów


Skład:
Holocher
Kowalik
Baliga
P.Karaś
Mikoś (46' Bargieł)
R.Wrześniak
Dybczak
Karaś
Bartoszewski
Orzeł
Ziętara

Sędzia: Ireneusz Marcyniuk z Chełma
Widzów: 3 000

bramki Bramki
P.Karaś (76' gł.) 1:0
zolte_kartki Żółte kartki
Drelicharz
Skład:
Poręba
Kijowski
Mikołajczyk
Sobczyk
Mikołajczak
Wetecha (58' P. Foszcz)
Niemiec
Wróbel
Świątek
Drelicharz
Chlewski (78' Czerwony)
Mecz poprzedniego dnia:

1989-04-22 Cracovia II - Świt Krzeszowice 1:1Zapowiedź meczu

Opis meczu

Tempo

Zanosiło się przez jakiś czas, że dla bacznego obserwowania wydarzeń niezbędna będzie podzielność uwagi, bowiem dziarska ekipa "szalikowców" Cracovii zdradzała niedwuznaczne zamiary rozegrania na koronie stadionu innego "spotkania". Przedmiotem ich zainteresowania była grupka tarnowskich fanów, którzy pozostając w zdecydowanej mniejszości mogli liczyć wyłącznie na milicyjną odsiecz. Takowa nastąpiła, gumowa pałka skutecznie dotarła do wyobraźni (a raczej skóry) najbardziej krewkich. I dobrze.
Tymczasem na murawie toczyło się sielskie, beznamiętne życie i dopiero ostatnia minuta przed przerwą wyzwoliła trochę emocji, głównie dzięki znakomitym interwencjom Holochera po strzałach Drelicharza (w sytuacji "sam na sam") oraz Kijowskiego. W 69 min. niby rutynowany Chlewski zachował się jak uczniak, hcoć od bramki Cracovii dzieliło go ledwie parę kroków. Za to znacznie skuteczniejszy był duet Karasiów; centra Andrzeja i strzał głową Pawła przyniosły liderowi z mozołem wywalczone zwycięstwo, które nie oddaje przebiegu meczu. Unia bowiem zasłużyła na jeden punkt.
Źródło: Tempo


"Spółka Karaś — Karaś" -
Gazeta Krakowska

Spółka Karaś — Karaś

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W meczu III ligi Cracovia wygrała, i Unia Tarnów 1:0 (0:0). Jedyna bramkę zdobył w 76 min. P. Karaś. Sędziował I. Marcyniuk (Chełm). Widzów 3 tys. Żółta kartka: Drelicharz (U).

Dopiero czternaście minut przed końcem lider uratował wybraną.- Górne dośrodkowanie Andrzeja Karasia przejął na głowę Paweł Karaś i precyzyjnym strzałem w długi róg zmusił do kapitulacji Porębę.

Przez długi czas zwycięstwo krakowian było mocno zagrożone. -Nieźle bowiem zorganizowana Unia potrafiła się trzykrotnie skutecznie "odgryźć”. zaś strzały Drelicharza i Kijowskiego sprawiły sporo kłopotów, jak zawsze niezawodnemu. Holocherow:. W ostatnim przypadku w sukurs .golkiperowi Cracovii przyszedł Chlewiki, który w 69 min. dokładne podanie P. Foszcza w fatalny sposób zmarnował (prawie identycznie „popisał się” w 90 min Bargieł).

Skoro o fatalnym zachowaniu, trudno inaczej określić postawę fanów krakowskiego klubu, którzy chcieli się czymś zrewanżować przyjezdnym kibicom Tamowa, ciekawe tylko po co.

CRACOVIA: Helocher — Kowalik. Ballga, P. Kara Mikoś (46 min. Bargieł) — R. Wrześniak, Dybczak, A. Karaś. Bartoszewski — Orzeł, Ziętara.

UNIA: Poręba — Kijowski, Mikołajczyk. Sobczyk. Mikołajczak — Wetecha (58 min. P. Foszcz), Niemiec, Wróbel, Świątek — Drelicharz. Chlewski (78 min. Czerwony).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 96 z 24 kwietnia 1989


"Musieli się umówić" -
Echo Krakowa

Musieli się umówić

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
CRACOVIA — UNIA Tarnów 1:0 (0:0). Bramkę zdobył P. Karaś w 76 min. Sędziował: Ireneusz Marcyniuk z Chełma. Żółta kartka: Drelicharz (U).

CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Baliga, P. Karaś, Mikoś (od 46 min Bargiel) — Wrześniak, A. Karaś, Dybczak, Bartoszewski — Orzeł, Ziętara.

Z boiska wiało nudą. za to na trybunach było momentami bardzo „gorąco”. Do walnej rozprawy pomiędzy pseudokibicami obu zespołów, dzięki interwencji służb porządkowych. na szczęście nie doszło. Chuligani musieli się wiec zadowolić śpiewaniem wulgarnych piosenek i wzajemnym wyzywaniem.
Źródło: Echo Krakowa nr 80 z 24 kwietnia 1989