Wersja z dnia 22:26, 24 gru 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

Bramki: Duda (17, 59), Węgiel (33) - Palej (87)
Widzów 500
Cracovia: Holocher - Ziętara (55 Sajnog) Leśnowolski Duda Kubik - Gruszka Hajduk Wrześniak Węgiel - Hermaniuk Czarnik (74 Siemieniec)
Unia: Saara - L .Mikołajczyk. Brożek Sobczyk Tyl - Świątek, Foszcz, Gurgul (46 min Wstępnik), Stefański (40 min Palej) - Ropski, Czerwony

Opis meczu Tempo:
Do meczu przystąpiła Cracovia osłabiona brakiem kontuzjowanych Rząsy i Ostapczuka oraz pauzującego za czerwoną kartkę Owcy. Krakowscy piłkarze rozpoczęli mocno spięci i zdenerwowani, wyraźnie nie umiejący poradzić sobie z porywistym przeciwnym wiatrem. Jednak pierwsza akcja w pobliżu tarnowskiej bramki zakończyła się rzutem rożnym, po którym znakomicie zamykający pole Duda strzelił celnie głową. Po kwadransie drugiego zdobył Węgiel, który przytomnie - mimo, że atakowany przez obrońcę - wepchnął piłkę toczącą się wzdłuż bramki po dośrodkowaniu Gruszki.
Po przerwie goicie którzy pierwszy strzał na bramkę Holocher oddali dopiero w 40 min za sprawa Romskiego, dokonali dwóch ofensywnych zmian i zaczęli dążyć do zmiany niekorzystnego wyniku. Jednak w 59 minucie Pasy prowadziły już 3-0. Mocny strzał Kubika z wolnego Saara sparował na słupek a tam czekał już Duda, który tylko nadstawił nogę. Po zejściu Czarnika wyraźnie ożywił się atak Cracovii, przeprowadzając kilka składnych akcji. Po jednej z nich Hermaniuk strzelił tuż nad poprzeczką. Goście grający z wielką ambicją wykorzystali na 3 minuty przed końcem jedyny chyba błąd defensywy „pasiaków”. Palej, który powrócił do Tarnowa po odbyciu służby wojskowej zdobył honorowego gola. W Cracovii na szczególne wyróżnienie zasłużyli grający po dłuższej przerwie w I zespole Węgiel – spisujący się równie dobrze w roli pomocnika co obrońcy, oraz strzelec dwóch pozostałych bramek Duda W Unii Ropski potwierdził iż jest jednym z najgroźniejszych napastników makroregionu.