1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1

Wersja z dnia 14:57, 25 gru 2005 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje)

Widzów 2 000
Cracovia: Holocher - Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, Osoba - Siemieniec (78 min Apryjas), Owca, Wrześniak, Kubik - Czarnik, Hermaniuk (46 min Marcinkowski).
Siarka: Paciorkowski - Porębny, Rączka, Tyburski, Złotek -Dziubel, Kobylański (64 min Zieliński). Grula, Gromek - Bayer (90 min Rejczyk), Buczek.

Opis meczu Tempo:
Remis z liderem jest dużym sukcesem Cracovii, choć z przebiegu gry (poza piątym kwadransem zakończonym wyrównującym golem Bucika) wcale nie było widać, kto jest pierwszy, a kto ostatni w tabeli. W pierwszej połowie inicjatywa należała do ,,Pasów" a jej efektem była bramka – Owca zagrał do Kubika a ten strzałem w „krótki róg" pokonał Paciorkowskiego. W tej części gry goście najlepszą okazję mieli w 40 min, gdy Dziubel ograł Holochera, a piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił na róg Leśnowolski. Między 60 a 75 minutą, goście ostro natarli, w 62 min piękny ,.rogal" Gromka był minimalnie niecelny, w 64 min Holocher obronił „główkę" Bayera, a 2 minuty potem naciskany Bobariko omal nie zaskoczy! własnego bramkarza, trafiając piłką w słupek. Po uzyskaniu wyrównania. Siarka zadowolona z podziału punktów cofnęła się, piłkarze Cracovii zdawali się również być ukontentowani remisem. Podkreślić warto wzorową pracę trójki sędziowskiej z Sosnowca