1993-10-02 Zelmer Rzeszów - Cracovia 0:4: Różnice pomiędzy wersjami

m (2-3 X 93 Zelmer Rzeszów - Cracovia moved to 2-3 X 1993 Zelmer Rzeszów - Cracovia)
(Brak różnic)

Wersja z 22:04, 8 maj 2006

11 kolejka 2-3 X 93
Zelmer Rzeszów - Cracovia 0-4

Bramki: Siemieniec (2, 73), Zając (6), Zegarek (28)
Sędziował W. Geldner z Sanoka
Widzów 200
Zelmer: Szczepanik - Biłaś, Propola, Skarbowski, Janus - Sykała, Raś, Hulbój - Słomski (61 min Stachyra), Skiba, Pikiel (81min Dzioba).
Cracovia: Kwedyczenko (61 min Paluch) - Brussman, Wrześniak, Duda - Gruszka, Apryjas. Hajduk, Zając (46 min Mróz) - Hermaniuk (80 min Powroźnik), Zegarek, Siemieniec.

Opis meczu Tempo:
Organizatorzy meczu, obawiając się wybryków kibiców Cracovii, ściągnęli na stadion grupę antyterrorystyczną. Zapobiegliwość okazała się zbędna, gdyż 30-osobowa grupa fanów z Krakowa zachowywała się w sposób kulturalny. Być może sprawiła to bardzo dobra postawa „Pasów”? Już pierwsza akcja meczu zakończyła się golem – źle zastawiona pułapka ofsajdowa sprawiła, że Siemieniec znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczepanikiem i pewnie wykorzystał szansę. Chwilę potem Zając egzekwował rzut wolny z ok. 20 m.; silnie uderzona piłka trafiła w plecy Janusa i zmyliwszy bramkarza wpadła do siatki. Bezwzględną dominacją Cracovii w I połowie potwierdził gol Zegarka, który popisał się mocnym uderzeniem z 16 m.

Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Kwedyczenki – w 35 min. w dogodnej sytuacji na polu karnym znalazł się Pikiel, lecz interwencja Wrześniaka, na pograniczu faulu, oddaliła niebezpieczeństwo; sędzia nie dopatrzył się w zagraniu stopera Cracovii niczego niezgodnego z przepisami. Po przerwie przewaga gości była nadal miażdżąca, lecz dobrze broniący Szczepanik ratował swój zespół przed utratą kolejnych goli. Skapitulował tylko raz, gdy dynamiczny Siemieniec – przeprowadziwszy rajd przez pół boiska – strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu.