1993-11-07 Unia Tarnów - Cracovia 1:0

Wersja z dnia 22:05, 8 maj 2006 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje) (6-7 XI 93 Unia Tarnów - Cracovia moved to 6-7 XI 1993 Unia Tarnów - Cracovia)
16 kolejka 6-7 XI 93
Unia Tarnów - Cracovia 1-0

Bramki: A. Wstępnik (34)
Sędziował M. Knutel z Rzeszowa
Widzów 1 500
Unia: Stawarz - Dzięciołowski, P. Mikołajczak, Kijowski, Foszcz - R. Mikołajczak, A. Wstępnik, Brożek (65 min H. Wstępnik), J. Popiela (79 min Taraszka) - K. Palej, Ropski (27 min Wójcik).
Cracovia: Kwedyczenko - Mróz, Wrześniak, Brussman - Węgiel (65 min Hajduk), Zając, Gruszka, Depa - Hermaniuk, Zegarek (82 min Ostapczuk), Siemieniec (53 min Kępski).

Opis meczu Tempo:
Mecz lidera z wiceliderem wywołał w Tarnowie duże zainteresowanie. Gospodarze wystąpili osłabieni brakiem Świątka (kontuzja) oraz Dariusza Popieli (pauzował za czerwoną kartkę). Dodatkowo w trakcie meczu kontuzji doznał Ropski i musiał opuścić boisko. Mecz rozgrywany był w szybkim tempie, a od pierwszych minut sporą przewagę uzyskali krakowianie. Bardzo dobrze spisywał się jednak w bramce Unii Stawarz, który bronił wszystkie strzały gości. Gospodarze pierwszy atak przeprowadzili w 21 min. lecz defensywa gości bez problemu sobie z nim poradziła. W 34 min. na rajd prawym skrzydłem zdecydował się Wójcik, podał piłkę na pole karne do Artura Wstępnika, który strzałem z 14 m. pokonał Kwedyczenkę.
Po przerwie tarnowianie skupili się wyłącznie na obronie, a gra toczyła się na ich połowie. Najczęściej Stawarza niepokoił Gruszka, próbując zaskoczyć go strzałami zza pola karnego. W 81 min. po kolejnym uderzeniu Gruszki piłka odbiła się od słupka. Unia dopiero w ostatnich minutach za sprawą Paleja przeprowadziła dwie kontry, lecz tarnowski napastnik dwukrotnie chybił. Na podkreślenie zasługuje wzorowe zachowanie obydwu zespołów.