|                            miejsce = Kraków
|                        bramki_gosc = 0
|                            sedzia =
|                            sedzia = Pyzałka
|                            widzow =
|                            widzow = ok. 2 000
|                strzelcy_gospodarz = Szala (44' samob.)<BR> Rajko (57')<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]] (65')
|                strzelcy_gospodarz = Szala (44' samob.)<BR> [[Serhij Rajko|Rajko]] (57')<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]] (65')
|                            wyniki = 1:0<BR>2:0<BR>3:0
|                      strzelcy_gosc =
Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> Góra<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Edward Kowalik|Kowalik]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]] (62' [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]])<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]] (75' Kutelmach)<BR> [[Piotr Gruchała|Gruchała]] (89' Snopkowski)<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]]<BR> Rajko
|                    sklad_gospodarz = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> [[Waldemar Góra]]<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Edward Kowalik|E. Kowalik]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]] (62' [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]])<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]] (75' [[Mychajło Kutelmach|Kutelmach]])<BR> [[Piotr Gruchała|Gruchała]] (89' Snopkowski)<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]]<BR> [[Serhij Rajko|Rajko]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
Linia 39: Linia 39:

===Opis meczu===
Siergiej Rajko - ukraiński piłkarz pozyskany przez „Pasy” z Drohobycza - jest na dobrej drodze, by stać się jednym z ulubieńców sympatyków Cracovii. Przedwczoraj zaprezen­tował wiele zagrań świadczących o jego nietuzinkowych możli­wościach, a w 59. minucie - przez dłuższą chwilę - gromko był oklaskiwany. Było to tuż po tym, kiedy znakomicie przyjął na pierś piłkę po centrze [[Edward Kowalik|Kowalika]] i pięknym strzałem pod po­przeczkę podwyższył na 2-0. <BR>
[[Serhij Rajko]] - ukraiński piłkarz pozyskany przez „Pasy” z Drohobycza - jest na dobrej drodze, by stać się jednym z ulubieńców sympatyków Cracovii. Przedwczoraj zaprezen­tował wiele zagrań świadczących o jego nietuzinkowych możli­wościach, a w 59. minucie - przez dłuższą chwilę - gromko był oklaskiwany. Było to tuż po tym, kiedy znakomicie przyjął na pierś piłkę po centrze [[Edward Kowalik|Kowalika]] i pięknym strzałem pod po­przeczkę podwyższył na 2-0. <BR>
Pierwsza połowa nie zapowiadała wszakże tak efektownej cyfrowo wygranej krakowian. Goście prowadzili w tym okresie grę otwartą, a że jest to zespół dobrze wybiegany, nadto nieźle zorganizowany w drugiej linii, mecz był w zasadzie wyrówna­ny. Z tym jednakże, że goście właściwie nie przysporzyli Kwedyczence większych kłopotów, natomiast jego vis-a-vis miał trudne życie. Strzegący zamojskiej bramki Łukiewicz obronił strzały Góry (8. minuta) i [[Krzysztof Hajduk|Hajduka]] (26.), a wysoką klasą popisał się zwłaszcza po silnym uderzeniu Rajki z kilku metrów (14. minuta), po którym zdołał sparować piłkę na róg. Na minutę przed przerwą był wszakże bezradny: [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]] strzelił ostro z około 30 metrów z wolnego, a obrońca Szala tak niefortunnie zmienił kierunek lotu piłki, iż wpadła ona do siatki tuż obok słupka... <BR>
Po zmianie stron „Pasy” natarły z wielkim animuszem. Szyb­kie akcje, częste długie przerzuty, raz po raz stwarzały Cracovii golowe sytuacje. Po raz drugi, w opisanych wyżej okoliczno­ściach, trafił Rajko, po raz trzeci - głową, efektownie rzucając się do piłki - [[Krzysztof Duda|Duda]]. W końcówce dwa razy szansę miał bojowo grający [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]], ale nie potrafił pokonać świetnie dyspono­wanego Łukiewicza. Właśnie bramkarz - pomimo trzech stra­conych bramek (wszystkie nie do obrony) - był postacią numer l w zespole gości.<BR>

Sędzia: Pyzałka
Widzów: ok. 2 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 2000.

Szala (44' samob.)
Rajko (57')
Duda (65')
1:0
2:0
3:0

Serhij Rajko - ukraiński piłkarz pozyskany przez „Pasy” z Drohobycza - jest na dobrej drodze, by stać się jednym z ulubieńców sympatyków Cracovii. Przedwczoraj zaprezen­tował wiele zagrań świadczących o jego nietuzinkowych możli­wościach, a w 59. minucie - przez dłuższą chwilę - gromko był oklaskiwany. Było to tuż po tym, kiedy znakomicie przyjął na pierś piłkę po centrze Kowalika i pięknym strzałem pod po­przeczkę podwyższył na 2-0.
Pierwsza połowa nie zapowiadała wszakże tak efektownej cyfrowo wygranej krakowian. Goście prowadzili w tym okresie grę otwartą, a że jest to zespół dobrze wybiegany, nadto nieźle zorganizowany w drugiej linii, mecz był w zasadzie wyrówna­ny. Z tym jednakże, że goście właściwie nie przysporzyli Kwedyczence większych kłopotów, natomiast jego vis-a-vis miał trudne życie. Strzegący zamojskiej bramki Łukiewicz obronił strzały Góry (8. minuta) i Hajduka (26.), a wysoką klasą popisał się zwłaszcza po silnym uderzeniu Rajki z kilku metrów (14. minuta), po którym zdołał sparować piłkę na róg. Na minutę przed przerwą był wszakże bezradny: Wrześniak strzelił ostro z około 30 metrów z wolnego, a obrońca Szala tak niefortunnie zmienił kierunek lotu piłki, iż wpadła ona do siatki tuż obok słupka...
Po zmianie stron „Pasy” natarły z wielkim animuszem. Szyb­kie akcje, częste długie przerzuty, raz po raz stwarzały Cracovii golowe sytuacje. Po raz drugi, w opisanych wyżej okoliczno­ściach, trafił Rajko, po raz trzeci - głową, efektownie rzucając się do piłki - Duda. W końcówce dwa razy szansę miał bojowo grający Hrapkowicz, ale nie potrafił pokonać świetnie dyspono­wanego Łukiewicza. Właśnie bramkarz - pomimo trzech stra­conych bramek (wszystkie nie do obrony) - był postacią numer l w zespole gości.
Generalnie oceniając, był to mecz na dobrym, drugoligowym poziomie, prowadzony w szybkim tempie, mający ciekawy przebieg. Cracovia wygrała w pełni zasłużenie, rozegrała godną pochwały - zwłaszcza w drugiej połowie - partię, cho­ciaż jej wygrana mogła być bramkowo nieco skromniejsza. Rzecz w tym, że w 66 min na polu karnym krakowian sfaulowany został Kulik i sędzia powinien był chyba wówczas wska­zać na punkt „jedenastki”. Jeśli jednak arbiter popełnił błąd - było to w zasadzie jego jedyne istotniejsze potknięcie.

Źródło: Tempo