1998-09-26 Cracovia - Alit Ożarów 2:1: Różnice pomiędzy wersjami

|          serie_rzutow_karnych_gosc =
|                            sedzia = M.Posuniak z Radomia
|                            sedzia = M. Posuniak z Radomia
|                            widzow = 500
|                strzelcy_gospodarz = [[Łukasz Hermaniuk|Hermaniuk]] (10')<BR> Kmak (30')
|                strzelcy_gospodarz = [[Łukasz Hermaniuk|Hermaniuk]] (10')<BR> [[Rafał Kmak|Kmak]] (30')
|                            wyniki = 1:0<BR>2:0<BR>2:1
|                      strzelcy_gosc = <BR><BR>Gołębiowski (89')
|              ustawienie_gospodarz = 3-5-2
|                    sklad_gospodarz = Kwiatkowski<BR> Siemieniec (81' Depa)<BR> Walankiewicz<BR> Fudali (70' Węgiel)<BR> Kmak<BR> Kowalik (70' Powroźnik)<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> Hrapkowicz (81' Djabong)<BR> [[Marek Baster|Baster]]<BR> Hermaniuk<BR> [[Paweł Zegarek|Zegarek]]
|                    sklad_gospodarz = [[Włodzimierz Kwiatkowski|Kwiatkowski]]<BR> [[Tomasz Siemieniec|Siemieniec]] (81' [[Paweł Depa|Depa]])<BR> [[Leszek Walankiewicz|Walankiewicz]]<BR> [[Ryszard Fudali|Fudali]] (70' [[Marek Węgiel|Węgiel]])<BR> [[Rafał Kmak|Kmak]]<BR> [[Edward Kowalik|E. Kowalik]] (70' [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]])<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]] (81' [[Michel Ferdinand Djabong|Djabong]])<BR> [[Marek Baster|Baster]]<BR> [[Łukasz Hermaniuk|Hermaniuk]]<BR> [[Paweł Zegarek|Zegarek]]
|                    ustawienie_gosc = 3-5-2
|                        sklad_gosc = Franczuk<BR> Nieradka<BR> Sejdziński<BR> Karwacki<BR> Cieciura<BR> Gołębiowski<BR> Smolak (66' Reimus)<BR> Siczek<BR> Buczek<BR> Sajdak (32' Dzikowski)<BR> Klepacz

3-5-2

Ten mecz Cracovia powinna była wygrać różnicą 3-4 bramek, tymczasem w końcówce w 89 min goście strzelili gola i skończyło się na skromnym 2-1. Minimalizm w piłce nie popłaca...
Cracovia zaczęła ten mecz w dużym tempie, grała agresywnie, szybko. W 4 min po skrzydle uciekł Baster, podał na 8 metr do Zegarka, ale ten strzelił nad poprzeczką. W 10 min Zegarek dograł piłkę do Łukasza Hermaniuka, a ten strzelił z ok. 10 metrów, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. - To mój pierwszy gol w Cracovii po 2,5-letniej przerwie - mówił Hermaniuk. - Odczarowałem bramkę rywali...
W 13 min sam przed Franczukiem znalazł się Kowalik, mógł spytać się bramkarza, w który róg należy strzelić. Wybrał wariant najgorszy, z 10 metrów trafił wprost w golkipera.
Potem gra trochę siadła. Ale w 30 min uciekł po skrzydle Hermaniuk i rzucił piłkę na pole karne. Rafał Kmak dostrzegł, iż bramkarz wyszedł z bramki i lekkim lobem przerzucił piłkę nad nim w długi róg. Bardzo efektowny gol. - Po dwóch golach strzelonych w Pucharze Polski, wreszcie trafiłem w meczu ligowym - cieszył się po meczu Kmak.
W 41 min znowu aktywny Hermaniuk uciekł po skrzydle, ale z ostrego kąta trafił z paru metrów w nogi bramkarza. W II połowie przez ponad 15 minut z boiska wiało nudą. Goście prezentowali bardzo skromne umiejętności, Cracovia była zadowolona 2-bramkowym prowadzeniem. Gra ożywiła się dopiero w ostatnich 25 minutach. Najpierw z dystansu strzelali Zegarek i Hrapkowicz, Franczuk wyłapał oba strzały. W 68 min Zegarek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, Dzikowski źle trafił w piłkę z 5 metrów od bramki. W 86 min Zegarek przeprowadził bardzo efektowny rajd przez pół boiska, ale znowu Franczuk świetnie interweniował w sytuacji sam na sam.
89 min - zaspała cała obrona Cracovii z bramkarzem Kwiatkowskim i Gołębiowski lekkim strzałem strzelił bramkę. W ostatniej minucie po rzucie wolnym o mało co goście nie wyrównali. Kibice Cracovii mocno psioczyli na swoich piłkarzy.

Źródło: Dziennik Polski