1998-10-31 Cracovia - Spartakus Daleszyce 3:0

Wersja z dnia 21:51, 7 kwi 2006 autorstwa Armata (Dyskusja | edycje) (31 X - 1 XI 98 Cracovia - Spartakus Daleszyce moved to 31 X - 1 XI 1998 Cracovia - Spartakus Daleszyce)
16 kolejka 31 X - 1 XI 98
Cracovia - Spartakus Daleszyce 3-0 (1-0)

Bramki, Hermaniuk (23), Zegarek (57), Baster (72)
Sędziował Zygmunt Kulaszka z Przemyśla.
Widzów 500.
Cracovia: Kwiatkowski - Powroźnik, Walankiewicz (46 Kopyść), Mróz - Kmak, Węgiel (77 Djabong), Kowalik, Hrapkowicz, Baster - Hermaniuk, Zegarek.
Spartakus: Przemysław Mierzwa - Dróżdż, Bąk, Detka - Pindral, Gryz, Matałowski (61 Zarębski), Mochocki, Pawłowski (72 Marek Mierzwa) - Bujak, Meresiński (72 Bernat).

Opis DP:
Piłkarze Cracovii wybiegli na boisko w białych koszulkach z napisem na piersi "Komu zależy na śmierci Cracovii", na plecach mieli wypisane "Spółka Miasto - Cracovia ratunkiem dla „Pasów". Zawodnicy ufarbowali włosy w kolory biało-czerwone. - To jest nasz kolejny protest w związku z zaległościami finansowymi klubu - mówili.
A potem mecz toczył się pod dyktando Cracovii, która pod koniec rozgrywek prezentuje coraz lepszą formę. W sobotę pewnie pokonała Spartakusa, szczególnie w II połowie przewaga krakowian była miażdżąca, goście mogą być zadowoleni, że skończyło się tylko na 3 bramkach.
W I połowie meczu rozegranego na bardzo ciężkim, błotnistym boisku, gospodarze długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Grający dość odważnie goście w 16 min byli bliscy strzelenia gola, Gryz ograł obronę Cracovii, ale z 10 metrów strzelił wprost w ręce Kwiatkowskiego. W 20 min bramkarz gości wygrał najpierw pojedynek sam na sam z Zegarkiem, a potem obronił dobitkę napastnika Cracovii.
W 23 min Walankiewicz uciekł po prawym skrzydle, precyzyjnie dośrodkował na długi słupek, gdzie stał Hermaniuk i uderzeniem głową uzyskał prowadzenie. Po tej bramce gra "siadła", ożywiła się dopiero w ostatnich 5 minutach I połowy. Ze strony Cracovii strzelali Powroźnik i Zegarek (bramkarz w obu przypadkach parował piłkę na róg), w 44 min po strzale z rzutu wolnego Bąka w sukurs Kwiatkowskiemu przyszedł słupek.
W II połowie uwidoczniła się przewaga lepszej technicznie i kondycyjnie Cracovii. Goście zmęczeni grą na ciężkiej płycie z każdą minutą tracili siły, pod bramką nieźle spisującego się P. Mierzwy raz po raz dochodziło do gorących spięć. W 56 min po centrze Bastera, Węgiel nie trafił w bramkę z 4 metrów. 57 minuta - podanie Hrapkowicza na pole karne i Zegarek mocnym strzałem pod poprzeczkę z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi.
Za moment groźnie strzelali Węgiel i Hermaniuk, w 72 minucie było już 3-0: strzelał Zegarek, a odbitą piłkę posłał do siatki Baster.
Ostatni kwadrans to zdecydowana przewaga „Pasów", w 80 min obrońca wybił z linii bramkowej strzał Powroźnika, w 81 min P. Mierzwa nie utrzymał piłki w rękach po uderzeniu Djabonga, dobitka Zegarka otarła się o słupek. W 89 min po centrze Djabonga, z paru metrów do pustej bramki strzelał Mróz, ale trafił w obrońcę.
- Cieszę się, że po trudnym meczu w Myślenicach z Dalinem drużyna pokazała dobry futbol, szczególnie w II połowie - mówił po meczu trener Cracovii Grzegorz Kmita. - Nie grał dzisiaj Fudali, w zasadzie wyleczył kontuzje przywodziciela, ale nie chcieliśmy ryzykować jego występu na ciężkim boisku. Nie wystąpił zawieszony za karki Depa, podobnie Siemieniec. Zmieniłem w przerwie Walankiewicza, bo naciągnął mięsień, podobnie w II połowie Węgiel.