2000-05-17 Cracovia - Proszowianka Proszowice 0:0 k.4:2: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 41: Linia 41:

Po przerwie "Pasy" rzadko opuszczały własną połowę, ale też zagrały w rezerwowym składzie, bo nad puchar przedkładają rozgrywki ligowe.
[[Kategoria:1999/00 okręgowe rozgrywki Pucharu Polski]]

W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, ale nie wykorzystali dwóch sytuacji bramkowych. W 12. min Podsiadło nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, później po centrze Kopyścia z prawej strony szczupakiem główkował Podsiadło i trafił w poprzeczkę. Po przerwie więcej ochoty do biegania za piłką w panującej spiekocie przejawiali goście. W 67. min Piszczek strzelił tak, że z linii bramkowej musiał ekspediować piłkę Kowalik, a w ostatnich sekundach Dzieński chybił, strzelając głową z najbliższej odległości.

4-4-2

Tak się gra, jak przeciwnik pozwala. W drugiej połowie Cracovia pozwoliła nam na wiele, ale zabrakło skuteczności - trafnie skomentował stojące na kiepskim poziomie widowisko Wojciech Stawowy, trener gości.

Po meczu wykonywano rzuty karne, na wypadek gdyby po trzech meczach każdy z każdym (w finale gra jeszcze Wawel) drużyny miały tę samą ilość punktów i podobny bilans bramek. Wygrała Cracovia 4-2.

Źródło: Gazeta Wyborcza