2005-08-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:0

Wersja z dnia 16:49, 15 gru 2005 autorstwa PiotrekKSC (Dyskusja | edycje)

Cracovia przez całe spotkanie była drużyną przeważającą i stwarzającą wiele bardzo groźnych sytuacji, ale niestety bramki strzelali tylko rywale. Zabójcze dla naszej drużyny było zwłaszcza pierwszych 25 minut, kiedy to po dwóch kontrach Górnicy prowadzili już 2-0. Gole zdobywali Andraszczak w 15 minucie i Heidemann w 25 minucie spotkania. Prowadzeniem Górnika 2-0 zakończyła się pierwsza połowa.

Przed drugą częścią gry trener Stawowy nie mając już nic do stracenia dokonał dwóch zmian w składzie, stawiając wyraźnie na atak. Na boisku pojawili się Bania i Bojarski. Cracovia znów mocno zaatakowała, ale niestety bez efektów. Górnicy cofnęli się do głębokiej defensywy i czyhali tylko na kontry. Niestety taktyka ta okazała się w pełni skuteczna. Cracovia nie potrafiła sforsować szczelnej obrony, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego trzecią bramkę dla gospodarzy, z rzutu wolnego zdobył Bukalski.

Na trybunach w Zabrzu zjawiło się ponad tysiąc kibiców Cracovii. Więcej informacji po powrocie ekipy serwisu z Zabrza.

Źródło: Teraz Pasy!