Sędziował: Marcin Wróbel z Warszawy.<br>

Eliminacje Pucharu Ekstraklasy 25 III 2007

Widzów: ok. 500

Widzew: Fabiniak, Ł.Broź, Stawarczyk, Kłos, Nowak (46. Rackiewicz), Napoleoni (81. Turek), M.Broź (46 Tychowski), Juszkiewicz, Szeliga, Iheanacho (46. Aleksander), Bogunovic

Cracovia: Pączek, Baster, Skrzyński, Wacek, Kłus (46. Wiśniewski), Wojciechowski, Heidemann, Nowak, Szwajdych, Bania (80. Dudzic), Kurowski (46. Bojarski)

Opis meczu TP!:

Cracovia i Widzew już dawno pogrzebały swoje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Dla trenera Stefana Majewskiego mecz ten był okazją do wprowadzenia w rytm meczowy kilku chorujących w ostatnich dniach piłkarzy i próbą rewanżu za blamaż (0:4) w meczu z Widzewem w Krakowie.

O ile w poprzednim meczu trener Widzewa Michał Probierz wystawił do gry jedynie juniorów i zawodników rezerwowych o tyle w tym spotkaniu w wyjściowej jedenastce znalazło się aż ośmiu piłkarzy, którzy grali w ostatnim meczu ligowym Widzewa (0:0 z ŁKS-em).

W Cracovii od pierwszych minut zagrał wracający do pełnej sprawności po kontuzji Łukasz Skrzyński, który ostatni raz zagrał z Mladą Boleslav (0:0) jeszcze podczas zgrupowania na Cyprze 15 lutego.

Pierwsze minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy zdecydowanie zaatakowali jednak strzały Napoleoniego i Stolarczyka mijały bramkę Cracovii. W 7 minucie bardzo udanie interweniował Marek Pączek wybijając piłkę na rzut rożny po strzale głową Bogunovica.

Po trwającym około 10 minut naporze gospodarzy mecz się wyrównał, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i przez kilkanaście minut żadnej z drużyn nie udawało się poważnie zagrozić bramce rywala.

Bliski zdobycia bramki dla Cracovii był w 32 minucie Łukasz Skrzyński, którego strzał z 28 metrów z rzutu wolnego sprawił Fabiniakowi wiele problemów.

Szansy na zdobycie bramki szukali również Piotr Bania i Sebastian Kurowski jednak strzały krakowskich napastników pewnie bronił bramkarz gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy Widzew ponownie przejął inicjatywę na boisku czego efektem były dwie bardzo groźne akcje gospodarzy w których najlepiej spisał się... Marek Pączek. Młody bramkarz Cracovii w 43 minucie we wspaniałym stylu obronił strzał z 7 metrów szarżującego w polu karnym Iheanacho, a po chwili pewnie interweniował po strzale głową Bogunovicia.

W przerwie trener Stefan Majewski w miejsce Dariusza Kłusa i Sebastiana Kurowskiego wprowadził do gry Jacka Wiśniewskiego i Marcina Bojarskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Widzewa, który pięć minut po przerwie objął prowadzenie. Bogunović dośrodkował z prawej strony w pole karne do zamykającego akcję Włocha Napoleoniego, który strzałem z kilku metrów pokonał Pączka.

Zdobyta bramka zmobilizowała gospodarzy do odważniejszych ataków po których łodzianie kilkakrotnie sprawdzili umiejętności doskonale dysponowanego Marka Pączka w bramce Cracovii.

Podobnie jak w pierwszej części meczu, po początkowym okresie przewagi gospodarzy mecz się wyrównał i gra toczyła się głównie w środku boiska.

Pięć minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze mogli zdobyć drugą bramkę po dynamicznej akcji Rackiewicza i Aleksandra lecz w trudnej sytuacji udanie interweniował stoper Cracovii Łukasz Skrzyński.

W końcowych minutach szansy na zdobycie wyrównującej bramki szukali bardzo aktywny Paweł Nowak i wprowadzony po przerwie Marcin Bojarski jednak w obu przypadkach defensorzy Widzewa w porę zażegnali niebezpieczeństwo.