Blazic
Trickovski
Barcos

4-4-2

Crvena Zvezda wystawiła przeciwko Cracovii rezerwowy skład bowiem wczoraj pierwsza jedenastka grała z albańskim FK Banants wygrywając 6:0.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Pierwsi groźną sytuację stworzyli Serbowie, gdy w 10 minucie Trickovski spudłował z 7 metrów po efektownym „szczupaku”. Dwie minuty później Marcin Cabaj udanie interweniował po celnym strzale z wolnego z 25 metrów Burzanowicia.

Bardzo aktywny w tym spotkaniu Marcin Bojarski dwukrotnie strzelał na bramkę rywali, ale w obu przypadkach piłka mijała bramkę.

W 31 minucie Cracovia objęła prowadzenie. Kapitan drużyny Arkadiusz Baran odebrał piłkę obrońcy i po indywidualnej akcji, lekkim technicznym strzałem z 15 metrów tuż przy słupku pokonał Bajkovicia. Był to jedyny celny strzał Cracovii w pierwszej części spotkania.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy efektownie z pierwszej piłki uderzał Marcin Bojarski, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Pod drugą bramką tuż przed przerwą Marcin Cabaj ponownie bronił strzał z rzutu wolnego Burzanowicia z około 20 metrów.

W przerwie spotkania trener Majewski zdjął z boiska Arpada Majorosa, a w jego miejsce wstawił Karola Kostrubałę.

Po pięciu minutach gry w drugiej części spotkania Serbowie zdobyli wyrównującą bramkę. Burzanowic z rzutu wolnego strzelił prosto w ustawiony w polu karnym mur złożony z piłkarzy Cracovii, a sędzia dopatrzył się ręki któregoś z zawodników. Rzut karny pewnie wykorzystał Burzanowic.

Cracovia odpowiedziała akcją Pawła Nowaka, po którego dośrodkowaniu Marcin Bojarski główkował obok bramki. W 60 minucie Marcin Cabaj fenomenalną paradą obronił strzał Bogdanovicia zza linii pola karnego.

Na ostatnie pół godziny gry na boisku pojawili się Michał Karwan, Tomasz Wacek i Łukasz Szczoczarz, którzy zastąpili Piotra Polczaka, Przemysława Kuliga i Bartłomieja Dudzica.

W 70 minucie po akcji Arkadiusza Barana Paweł Nowak uderzył celnie z 25 metrów sprawiając wiele kłopotów serbskiemu bramkarzowi. Trzy minuty później broniący bramki Crvenej Zvezdy Bajković ponownie z problemami bronił strzał Marcina Bojarskiego z 16 metrów. Po tej akcji „Bojar” opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Paweł Szwajdych.

W 82 minucie Cracovia zdobyła zwycięską bramkę. Serbski bramkarz wyszedł pod linię pola karnego, gdzie przegrał pojedynek z Pawłem Nowakiem, a wprowadzony do gry pod koniec spotkania Łukasz Szczoczarz wykorzystał błąd bramkarza i lobem z 17 metrów skierował piłkę do siatki.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Burzanowic uderzył z ostrego kąta, ale piłka minęła słupek bramki Marcina Cabaja.

Źródło: Teraz Pasy! [1]