2008-03-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:2: Różnice pomiędzy wersjami

[[Arkadiusz Baran|Baran]]<br>[[ÁrpĂĄd Majoros|Majoros]] (70' [[Dariusz Pawlusiński|Pawlusiński]])<BR>[[Kamil Witkowski|Witkowski]] (62' [[Tomasz Moskała|Moskała]])<br> [[Bartłomiej Dudzic|Dudzic]] (80' [[Karol Kostrubała|Kostrubała]])
}}
}}
===Opis meczu===
W porównaniu z wyjściowym składem w [[2008-02-23 Cracovia - Polonia Bytom 1:1|poprzednim meczu]] ligowym z [[Polonia Bytom|Polonią Bytom]] w składzie Cracovii zaszły trzy zmiany. [[Dariusz Pawlusiński|Dariusza Pawlusińskiego]] zastąpił Węgier [[Arpad Majoros]], a parę napastników [[Tomasz Moskała|Tomasza Moskałę]] (chorował kilka dni) i [[Marcin Bojarski|Marcina Bojarskiego]] (trener [[Stefan Majewski|Majewski]] zostawił go w Krakowie) zastąpili [[Bartłomiej Dudzic]] i [[Kamil Witkowski]].
Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy stale padającym deszczu.
Pierwsi zaatakowali gospodarze. W 5 minucie Sokołowski szarżował w polu karnym, ale [[Marcin Cabaj]] ofiarną interwencją wyłuskał piłkę spod jego nóg. Po kilku minutach przewagi Jagiellonii mecz się wyrównał i Cracovia kilka razy przedarła się na przedpole bramki miejscowych kończąc akcje niecelnymi strzałami [[Przemysław Kulig|Przemysława Kuliga]] i [[Paweł Nowak|Pawła Nowaka]].
Przez kilkanaście następnych minut Cracovia miała lekką przewagę, ale podobnie jak gospodarze nie stworzyła klarownej sytuacji bramkowej. Dopiero w 30 minucie najpierw [[Bartłomiej Dudzic]] strzelając z ostrego kąta zatrudnił bramkarza gości, a po chwili na bramkę Cracovii groźnie obok słupka uderzył Sotirović. Minutę później gospodarze mieli kolejną jeszcze lepszą okazję lecz zmierzająca do siatki piłka po strzale Sokołowskiego trafiła w nogi obrońców.
Pięć minut przed przerwą gospodarze bliscy byli zdobycia bramki. Po szybkiej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Renusza Sotirović strzałem z 10 metrów przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką. Cracovia odpowiedziała w 45 minucie, gdy [[Paweł Nowak]] zakończył indywidualną akcję strzałem po ziemi z 20 metrów lecz młody bramkarz Jagiellonii w pięknym stylu wybił piłkę na róg. Po chwili piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły w niezmienionych składach. Przez pierwsze kilka minut gra toczyła się w środku boiska, a pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli piłkarze Jagiellonii lecz dwa razy ofiarnie interweniował [[Dariusz Kłus]].
'''W 57 minucie Cracovia objęła prowadzenie. W pozornie niegroźnej sytuacji obrońca Jagiellonii Kałużny źle wybił piłkę wprost pod nogi ustawionego przed polem karnym [[Kamil Witkowski|Kamila Witkowskiego]], który silnie uderzył tuż przy słupku i piłka wpadła do bramki Jagiellonii!'''
Chwilę po zdobyciu bramki strzelec gola [[Kamil Witkowski]] doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji i jego miejsce (został zniesiony na noszach) zajął [[Tomasz Moskała]]. W 69 kolejna zmiana w Cracovii: [[Dariusz Pawlusiński]] zastąpił niewidocznego po przerwie Węgra [[Arpad Majoros|Arpada Majorosa]].
Gospodarze starali się szybko odrobić jednobramkową stratę, ale swoje akcje kończyli bardzo niecelnymi strzałami z dystansu. Groźnie pod bramką Cracovii było w 77 minucie, po szczęśliwie dla Pasów zakończonym nieporozumieniu [[Piotr Polczak|Piotra Polczaka]] z [[Marcin Cabaj|Marcinem Cabajem]].
W 84 minucie gospodarze mogli wyrównać. Niedziela zacentrował z lewej strony, a piłka po efektownym „szczupaku” Sotirovicia nieznacznie minęła słupek bramki [[Marcin Cabaj|Marcina Cabaja]].
'''W ostatniej minucie meczu w polu karnym faulowany był [[Tomasz Moskała]] gdy starał się dojść do idealnego prostopadłego podania [[Dariusz Pawlusiński|Dariusza Pawlusińskiego]], który pewnie wykorzystał „jedenastkę”. 2:0 dla Cracovii!'''

Sędzia: Artur Radziszewski z Warszawy
Widzów: ok. 7 000 (w tym 150 z Krakowa) „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 7000.

4-4-2

W porównaniu z wyjściowym składem w poprzednim meczu ligowym z Polonią Bytom w składzie Cracovii zaszły trzy zmiany. Dariusza Pawlusińskiego zastąpił Węgier Arpad Majoros, a parę napastników Tomasza Moskałę (chorował kilka dni) i Marcina Bojarskiego (trener Majewski zostawił go w Krakowie) zastąpili Bartłomiej Dudzic i Kamil Witkowski.

Pierwsi zaatakowali gospodarze. W 5 minucie Sokołowski szarżował w polu karnym, ale Marcin Cabaj ofiarną interwencją wyłuskał piłkę spod jego nóg. Po kilku minutach przewagi Jagiellonii mecz się wyrównał i Cracovia kilka razy przedarła się na przedpole bramki miejscowych kończąc akcje niecelnymi strzałami Przemysława Kuliga i Pawła Nowaka.

Przez kilkanaście następnych minut Cracovia miała lekką przewagę, ale podobnie jak gospodarze nie stworzyła klarownej sytuacji bramkowej. Dopiero w 30 minucie najpierw Bartłomiej Dudzic strzelając z ostrego kąta zatrudnił bramkarza gości, a po chwili na bramkę Cracovii groźnie obok słupka uderzył Sotirović. Minutę później gospodarze mieli kolejną jeszcze lepszą okazję lecz zmierzająca do siatki piłka po strzale Sokołowskiego trafiła w nogi obrońców.

Pięć minut przed przerwą gospodarze bliscy byli zdobycia bramki. Po szybkiej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Renusza Sotirović strzałem z 10 metrów przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką. Cracovia odpowiedziała w 45 minucie, gdy Paweł Nowak zakończył indywidualną akcję strzałem po ziemi z 20 metrów lecz młody bramkarz Jagiellonii w pięknym stylu wybił piłkę na róg. Po chwili piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły w niezmienionych składach. Przez pierwsze kilka minut gra toczyła się w środku boiska, a pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli piłkarze Jagiellonii lecz dwa razy ofiarnie interweniował Dariusz Kłus.

W 57 minucie Cracovia objęła prowadzenie. W pozornie niegroźnej sytuacji obrońca Jagiellonii Kałużny źle wybił piłkę wprost pod nogi ustawionego przed polem karnym Kamila Witkowskiego, który silnie uderzył tuż przy słupku i piłka wpadła do bramki Jagiellonii!

Chwilę po zdobyciu bramki strzelec gola Kamil Witkowski doznał bardzo groźnie wyglądającej kontuzji i jego miejsce (został zniesiony na noszach) zajął Tomasz Moskała. W 69 kolejna zmiana w Cracovii: Dariusz Pawlusiński zastąpił niewidocznego po przerwie Węgra Arpada Majorosa.

Gospodarze starali się szybko odrobić jednobramkową stratę, ale swoje akcje kończyli bardzo niecelnymi strzałami z dystansu. Groźnie pod bramką Cracovii było w 77 minucie, po szczęśliwie dla Pasów zakończonym nieporozumieniu Piotra Polczaka z Marcinem Cabajem.

W 84 minucie gospodarze mogli wyrównać. Niedziela zacentrował z lewej strony, a piłka po efektownym „szczupaku” Sotirovicia nieznacznie minęła słupek bramki Marcina Cabaja.

W ostatniej minucie meczu w polu karnym faulowany był Tomasz Moskała gdy starał się dojść do idealnego prostopadłego podania Dariusza Pawlusińskiego, który pewnie wykorzystał „jedenastkę”. 2:0 dla Cracovii!

Źródło: Teraz Pasy! [1]

Trenerzy o meczu

Stefan Majewski (trener Cracovii)

Jest to nasza najdłuższa podróż w sezonie i jak widać opłacało się tu przyjechać. Zagraliśmy dobre spotkanie uważam że byliśmy zespołem lepszym który stworzył sobie więcej sytuacji i zasłużenie wygrał.

Artur Płatek (trener Jagiellonii)

Nie było to za ciekawe widowisko w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Cracovia oddała ten jeden groźniejszy strzał po przerwie, który zakończył się bramką i ustawił spotkania. Brakowało ruchu w środku boiska i musielismy grac długimi piłkami. Mamy w kadrze kilka kontuzji, są nowi zawodnicy którzy bedą chcieli sie pokazać. Musimu szybko wyciagnąc wnioski z tej porażki.

Źródło: Cracovia Live [2]