Paweł Brożek
Mecz poprzedniego dnia:

2008-08-30 Wisła Kraków (ME) - Cracovia (ME) 2:0

Teraz Pasy!

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Lechią Gdańsk w wyjściowej jedenastce zaszły dwie zmiany. W miejsce Marka Wasiluka i Tomasza Moskały od pierwszej minuty na boisku pojawili się Dariusz Kłus i Przemysław Kulig.

Bardzo szczęśliwie mógł rozpocząć się dla Cracovii ten mecz. Już w pierwszej akcji spotkania piłkarze Wisły próbowali złapać na spalonym Bartłomieja Dudzica, który przejął prostopadłe podanie przy linii bocznej pola karnego, ale poślizgnął się i w efekcie dośrodkował bardzo niecelnie.

W kolejnych minutach gra toczyła się na połowie Cracovii, ale goście choć długo utrzymywali się przy piłce nie kończyli swoich akcji strzałami.

W 12 minucie Cracovia wyprowadziła szybką kontrę prawą stroną boiska. Z narożnika pola karnego piłkę do środka wrzucił Sławomir Szeliga, ale ani Bartłomiej Dudzic, ani Dariusz Kłus nie zdołali jej sięgnąć i skierować w kierunku bramki Marcina Juszczyka, który zastąpił kontuzjowanego Pawełka.

Gdy kończył się pierwszy kwadrans meczu Marcin Cabaj efektowną interwencją zdołał w ostatniej chwili przerzucić piłkę nad poprzeczką po groźnym strzale Tomasa Jirsaka z 15 metrów.

Dwie minuty później po szybkiej dwójkowej akcji Szeligi i Nowaka, ten drugi uderzył z 12 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 22 minucie ponownie świetnie interweniował Marcin Cabaj, gdy piłka po silnym i precyzyjnym strzale Jirsaka z linii pola karnego tuż przy słupku zmierzała do bramki Cracovii.

W 24 minucie po szybkiej kontrze lewą stroną boiska Paweł Nowak zagrał prostopadłą piłkę do wbiegającego w pole karne Bartłomieja Dudzica, a tam napastnika Cracovii faulem zatrzymał Cleber. Rzut karny i żółta kartka dla obrońcy gości. Piłkę 11 metrów od bramki ustawił Dariusz Pawlusiński i silnym strzałem nie dał najmniejszych szans obrony Juszczykowi. 1:0 dla Cracovii i trzeci gol popularnego „Plastika” w tym sezonie.

W 30 minucie kolejna akcja Cracovii. Długim, dokładnym ponad 30 metrowym podaniem popisał się Bartłomiej Dudzic. Piłkę tuż przy linii końcowej w kierunku bramki gości skierował Kulig, ale Juszczyk zdołał obronić.

W 35 minucie wychodzącego za plecy obrońców Bartłomieja Dudzica faulem próbował powstrzymać Marcin Baszczyński, Cracovia utrzymała się przy piłce, ale sędzia przerwał znakomicie zapowiadającą się akcję i ukarał obrońcę Wisły żółtą kartką.

Piłkarze Cracovii prowadząc jedną bramką nie rezygnowali z ambitnych prób zdobycia kolejnych goli. Zdeprymowani obrońcy gości i niepewnie interweniujący Juszczyk doprowadzili kilka razy do sporego zamieszania w polu karnym, ale strzały Pawła Nowaka i Arkadiusza Barana nie zdołały przebić się przez gąszcz nóg w polu karnym.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy ponownie bramkarz Cracovii pokazał znakomitą klasę. Tym razem Marcin Cabaj zdołał przerzucić nad poprzeczką piłkę po strzale głową Pawła Brożka.

W przerwie meczu odbyło się oficjalne pożegnanie Marcina Bojarskiego, który przez 4,5 roku bronił barw Cracovii. „Te 4,5 roku to były dla mnie i dla Cracovii wspaniałe czasy” – powiedział popularny Bojar przyjmując okolicznościową puchar i pamiętkową koszulkę z rąk Prezesa Cracovii Profesora Janusza Filipiaka. „- I oby ten wynik (1:0 dla Cracovii) utrzymał się do końca meczu, albo został jeszcze podwyższony” – dodał.

Po przerwie drużyna Cracovii wyszła w niezmienionym składzie.

Już w pierwszej akcji po przerwie Marcin Cabaj musiał interweniować odbijając strzał Jirsaka po którym bliski dojścia do piłki był Paweł Brożek.

W 49 minucie Cleber faulował wychodzącego na czystą pozycję Bartłomieja Dudzica, ale sędzia mimo konsultacji z liniowym nie uznał za stosowne ukaranie Clebera drugą(!) żółtą kartką i usunięciem z boiska!

Chwilę później Kłus próbował zaskoczyć Juszczyka strzałem z ostrego kąta, a Dariusz Pawlusiński celnie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, ale w obu sytuacjach bramkarz gości zdołał odbić piłkę.

W 67 minucie goście doprowadzili do remisu. Marek Zieńczuk przejął przy linii końcowej długie podanie Juniora Diaza i wrzucił piłkę wzdłuż bramki do Rafała Boguskiego, który strzałem z kilku metrów nie dał żadnych szans Marcinowi Cabajowi. 1:1.

W 78 minucie boisko opuścił Dariusz Kłus, a jego miejsce zajął Marek Wasiluk. Po tej zmianie Wasiluk zajął miejsce na lewej pomocy, a Paweł Nowak przeszedł do środka.

Po zdobyciu wyrównującej bramki goście uzyskali nieznaczną przewagę kilka razy zagrażając bramce Marcina Cabaja, a Cracovia starała się wyprowadzać szybkie kontry. W 78 minucie boisko opuścił Dariusz Kłus, a jego miejsce zajął Marek

Wasiluk. Po tej zmianie Wasiluk zajął miejsce na lewej pomocy, a Paweł Nowak przeszedł do środka.

W końcówce przeważali goście, ale strzały Pawła Brożka i Tomasza Dawidowskiego były nieskuteczne.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry z boiska zszedł strzelec bramki dla Cracovii Dariusz Pawlusiński, a jego miejsce zajął Tomasz Moskała. W doliczonym czasie gry Bartłomieja Dudzica zastąpił Jakub Snadny.

Źródło: Teraz Pasy! [1]