2009-01-31 Cracovia (ME) - Górnik Wieliczka 0:3
2009-01-31 Cracovia - Stal Stalowa Wola 2:2
2009-01-31 Cracovia - Start Otwock 2:0

Sparingi: 2:2 ze Stalą Stalowa Wola, 2:0 ze Startem Otwock

- O tych meczach można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły - celnie podsumował trener Cracovii Artur Płatek to co w sobotę przez trzy godziny działo się na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej.

Dzień przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii Cracovia rozegrała na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej dwa mecze sparingowe z pierwszoligową Stalą Stalowa Wola i drugoligowym Startem Otwock.

Wcześniej podopieczni trenera Artura Płatka gładko pokonali Górnika Wieliczka (4:1) i Przebój Wolbrom (2:0). Tym razem ani zwycięstwo ze Startem Otwock (2:0), ani uratowany w ostatniej minucie remis (2:2) ze Stalą Stalowa Wola nie przyszły łatwo.

Również gra Cracovii pozostawiała wiele do życzenia. - O tych meczach można powiedzieć tylko tyle, że się odbyły - celnie podsumował trener Płatek to co przez trzy godziny działo się na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej.

Szkoleniowiec Pasów daleki był jednak od krytyki swoich podopiecznych, a ich (nie)dyspozycję tłumaczył zmęczeniem typowym dla tej fazy przygotowań. - Mówiłem już wcześniej, że coś takiego musi nadejść. Przyszło akurat dzisiaj. Takie zmęczenie będzie trwało jeszcze przez najbliższe dni - tłumaczył Płatek.

W 71 min. bramkarz Cracovii Przemysław Wróbel obronił rzut karny po strzale Kęski.

W meczu ze Startem Otwock wystąpił nieco młodszy skład Cracovii niż we wcześniejszym meczu ze Stalą Stalowa Wola. Obok doświadczonych Karwana, Kłusa czy Moskały zagrali m.in. młodzi Wróbel w bramce, Kostrubała, Baliga, Klich i Kaszuba.

Zdaniem trenera nie był to słabszy skład niż w pierwszym meczu ze Stalą Stalowa Wola. - Obie jedenastki były wymieszane. W meczu ze Startem grało pięciu zawodników, którzy zagrają w meczu z Timisoarą - argumentował trener Płatek dodając, że starał się złożyć dwie w miarę równorzędne zespoły, a proces wyłaniania optymalnej jedenastki jeszcze się nie rozpoczął.

Pierwsza połowa meczu ze Startem Otwock nie mogła się podobać. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownych sytuacji do zdobycia bramki. - Pierwsza połowa była słaba, dobrych akcji było jak na lekarstwo - oceniał trener Płatek.

W drugiej było nieco lepiej. Bramki padły dopiero w końcowych dwudziestu minutach meczu. W 70 minucie Kacper Tatara popisał się indywidualną akcją i po efektownym dryblingu strzelił z kilku metrów do pustej bramki. Minutę później mogło być już 1:1. Sędzia dopatrzył się faulu w zagraniu Michała Karwana w polu karnym, ale młody bramkarz Cracovii Przemysław Wróbel efektownie obronił strzał z jedenastu metrów wykonywany przez Kęska. Wynik spotkania na 2:0 ustalił najskuteczniejszy strzelec dotychczasowych sparingów Jakub Kaszuba (to jego trzecia bramka), który w 75 minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartłomieju Dudzicu.