2012-08-18 AZ Hawierzów - Comarch Cracovia 6:4: Różnice pomiędzy wersjami

4

(4:0; 1:2; 1:2)

"Hokeiści Cracovii przegrali w finale" -

Hokeiści Cracovii przegrali w finale

Hokeiści Cracovii zajęli drugie miejsce w turnieju RT TORAX rozgrywanym w Ostrawie-Porubie. W finałowym meczu "Pasy" przegrały z HC AZ Havířov 4-6. O końcowym rezultacie zadecydował początek potyczki, kiedy to rywale po siedmiu minutach prowadzili 4-0.

Cracovia – HC AZ Havířov 2010 4-6 (0-4, 2-1, 2-1)

Bramki: A. Kowalówka (Piotrowski, Rutkowski) 23, Demkowicz (D. Laszkiewicz) 27, Zieliński (Rutkowski) 48, D. Laszkiewicz 58 - Haas 1, Sztefek 2, Pechanec 3, J. Daneček 7, Zientek 40, Pechanec 48.

CRACOVIA: Radziszewski – Sznotala, Besch, Kłys, Myjak, A. Kowalówka, Noworyta, Witowski, Zieliński – L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz – Chmielewski, Dvořák, Kostecki – Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski – Ziętara, Horowski, Cieślicki – Demkowicz.

Nagrody

Najlepszy bramkarz: Rafał Radziszewski (Cracovia)

Najlepszy obrońca: Lukáš Kovář (Vítkovice)

Najlepszy napastnik: Robert Najdek (Havířov)
Źródło: Sportowe Tempo 18 sierpnia 2012 [1]

"DRUGIE MIEJSCE PASÓW, RADZISZEWSKI POKAZAŁ KLASĘ" -
cracovia.pl

DRUGIE MIEJSCE PASÓW, RADZISZEWSKI POKAZAŁ KLASĘ

Comarch Cracovia przegrała w finale turnieju w Ostrawie Porubie z HC AZ Havířov 2010 4:6 (0:4, 2:1, 2:1) i zajęła drugie miejsce. Doceniono klasę Rafał Radziszewskiego, wybierając go najlepszym bramkarzem rozgrywek.

Podopieczni trenera Rudolfa Rohacka bardzo źle zaczęli to spotkanie, tracąc bramkę już w 1. minucie po strzale Radima Hassa. Kiedy upłynęło siedem minut pierwszej tercji, Pasy przegrywały już 0:4 i wszystko wskazywało na to, że tego spotkania już nie wygramy.

Dwie kolejne tercje Cracovia wygrywała po 2:1, a do bramki rywali trafiali Adrian Kowalówka, Hubert Demkowicz, Artur Zieliński oraz Daniel Laszkiewicz, dla którego było to pierwsze trafienie, odkąd wrócił na lód po okresie zawieszenia.

Na więcej jednak wicemistrzom Polski rywale nie pozwolili i mecz zakończył się porażką 4:6. Cracovia wyprawę do Ostrawy Poruby może jednak uznać za udaną, a Rafał Radziszewski został przez organizatorów wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Trzecie miejsce zajęła ekipa HC ZUBR Přerov, która pokonała 4:3 HC Vítkovice Steel.

Comarch Cracovia – AZ Havířov 4:6 (0:4, 2:1, 2:1)