Patryk Wronka

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Patryk Wronka
Patryk Wronka.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Patryk Wronka
Data urodzenia 28 sierpnia 1995
Miejsce urodzenia Zakopane ,
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2022/23
PHL - 53/27/38, LM - 6/0/3, PP - 1/0/0, SP - 1/0/0

W/G/A - wystepy/gole/asystyInformacje klubowe

REPREZENTANT POLSKI PATRYK WRONKA WZMACNIA COMARCH CRACOVIĘ! 13.05.2022

Drużyna 12-krotnych mistrzów Polski doznała sporego wzmocnienia – kontrakt do końca sezonu 2023/24 podpisał 27-letni napastnik i etatowy reprezentant Polski Patryk Wronka! Patryk Wronka urodził się 28 sierpnia 1995 roku w Zakopanem i pochodzi ze znanej hokejowej rodziny – jego dziadek Tadeusz Kacik oraz ojciec Adam Wronka również byli hokeistami. Popularny „Wronkes” to obecnie jeden z najlepszych polskich zawodników, charakteryzujący się szybkością i dynamiką oraz wysoką skutecznością, co nie raz udowadniał na polskich taflach oraz w Kadrze Narodowej na różnych szczeblach wiekowych. Warto tutaj także dodać, że w przeszłości uprawiał również unihokej oraz wyczynowo piłkę nożną.

Jego macierzystym klubem jest Podhale Nowy Targ, skąd w sezonie 2016/17 przeniósł się do czeskiej drużyny Orli Znojmo, występującej ówcześnie w międzynarodowej lidze EBEL. Następnie od maja 2017 roku powrócił do Polski, zasilając Tauron GKS Katowice, by po dwóch latach ponownie spróbować swych sił poza granicami kraju. W 2019 roku został zawodnikiem północnoirlandzkiego Belfast Giants, gdzie miał już okazję poznać smak rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów. Pod koniec roku po raz kolejny jednak zdecydował się na zmianę otoczenia i został zawodnikiem francuskiego Rapaces de Gap.

Po sezonie powrócił do kraju, zasilając GKS Tychy, a rok później ponownie związał się z katowicką drużyną. To właśnie w barwach „GieKsy” w kwietniu br. sięgnął po swoje pierwsze mistrzostwo kraju, a następnie wraz z reprezentacją Polski wziął udział w tyskich Mistrzostwach Świata IB i wywalczył awans na zaplecze Elity.

Ogółem na taflach Polskiej Hokej Ligi rozegrał 354 mecze, w których strzelił 117 goli i zaliczył 233 asysty, co łącznie dało mu 350 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej! Od przyszłego sezonu Patryk Wronka będzie reprezentował barwy 12-krotnych mistrzów Polski, z którymi powalczy o kolejny tytuł i obronę krajowego Pucharu, a także wystąpi na europejskich arenach w Hokejowej Lidze Mistrzów.

- Chciałem spróbować czegoś nowego, a w Cracovii tworzy się ciekawy projekt i mocna drużyna. Chciałbym być jednym z liderów i dawać z siebie sto procent w każdym meczu - powiedział zawodnik tuż po parafowaniu dwuletniego kontraktu.

Patryk, witamy w Cracovii i życzymy powodzenia oraz sukcesów! Źródło: Cracovia.pl [1]

PATRYK WRONKA OPUSZCZA COMARCH CRACOVIĘ

Napastnik Patryk Wronka odchodzi z Klubu na mocy porozumienia stron. Dziękujemy za reprezentowanie barw Pasów i życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz życiu osobistym!

Źródło: Cracovia.pl [2]