|                            wyniki = 0:1
|            kartki_zolte_gospodarz = Płoszaj
Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc = [[Ireneusz Adamus]]
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Ziółkowski <br>Serecun <br> Ozygała<br>Zagrodniczek<br> Wawryk <br> Makowski  (46’ Turkowski ) <br>Pliżga <br> Szajkowski <br> Płoszaj <br> Pidek <br> Jędraszczyk (62’ Kowalczyk ).
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> [[Paweł Depa|Depa]]<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Łukasz Kubik|Ł. Kubik]] (68' Powrożnik)<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]]<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Piotr Gruchała|Gruchała]]<BR> Rajko (62' [[Paweł Zegarek|Zegarek]])<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]] (90' [[Edward Kowalik|E. Kowalik]])
|                        sklad_gosc = [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]]<BR> [[Paweł Depa|Depa]]<BR> [[Jacek Mróz|Mróz]]<BR> [[Krzysztof Duda|Duda]]<BR> [[Łukasz Kubik|Ł. Kubik]] (68' [[Piotr Powroźnik|Powroźnik]])<BR> [[Marek Węgiel|Węgiel]]<BR> [[Krzysztof Hajduk|Hajduk]]<BR> [[Rafał Wrześniak|Wrześniak]]<BR> [[Piotr Gruchała|Gruchała]]<BR> [[Serhij Rajko|Rajko]] (62' [[Paweł Zegarek|Zegarek]])<BR> [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicz]] (90' [[Edward Kowalik|E. Kowalik]])
}}
}}
[[Grafika:Program_Hetman_1996_4.png|thumb|right|300px|Programy meczowy, [[:Plik:Broszurka_Hetman_4_1996.pdf|Podgląd całego programu meczowego]]]].
|              Tresc =
Podopieczni trenera Zbigniewa Bartnika nie zdobyli w tej rundzie ani punktu, ani bramki. Z Cracovią też im się nie powiodło i kibice zaczynają tracić cierpliwość.
Już w 10. min Cracovia zdobyła prowadzenie. Hajduk przerzucił piłkę na polu karnym do Wrześniaka, a ten mocno uderzył w "długi" róg i pokonał Ziółkowskiego. W 30. min blisko wyrównania był Pliżga, ale z linii pola karnego strzelił obok słupka. Trzy minuty później na polu karnym Cracovii potężnie się zakotłowało. Pidek, choć miał przed sobą tylko bramkarza, uderzył z kilku metrów wysoko nad poprzeczką.
W 65. min Cracovia stworzyła doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu. Hajduk uciekł obrońcom prawym skrzydłem, zagrał do wbiegającego w pole karne Hrapkowicza, ale krakowianin z kilku metrów nie trafił do bramki. Za moment znów Hajduk zagrał do Hrapkowicza, a ten z bardzo bliska kopnął mocno z półobrotu. Ziółkowski końcami palców wypchnął futbolówkę na rzut rożny. Hetman odpowiedział właściwie tylko raz, kiedy silny strzał Płoszaja Kwedyczenko z najwyższym trudem wybił poza boisko. Po raz pierwszy tej wiosny zamojscy kibice stracili cierpliwość. Domagali się dymisji trenera i zmian w zarządzie. Przez kwadrans skandowali nazwisko Wiesława Wieczerzaka, który doprowadził ich do 1/2 PP.
}}
{{Artykul
|  Tytul_wydawnictwa = Tempo
|            Wydanie =
|              Autor = Romuald Sitarz

Przed meczem w obozie gospodarzy panowała pełna mobilizacja. Zdawano sobie sprawę, że tylko zwycięstwo może poprawić coraz gorszą sytuację Hetmana. Zdawano sobie też sprawę, iż Cracovia chcąc być w gronie zespołów z I-ligowymi aspiracjami, również będzie chciała pokusić się o zwycięstwo. Liczono jednak, że Hetman odnotuje pierwszą tej wiosny wygraną w Zamościu.<BR>
Jednak już pierwsze minuty spotkania ostudziły apetyt gospodarzy. Po pierwszych strzałach Szajkowskiego, Pliżgi i Płoszaja goście przeprowadzili w 11. minucie skuteczny kontratak, po którym [[Piotr Gruchała|Gruchała]] pokonał Ziółkowskiego. Nie bez winy przy tej akcji byli obrońcy gospodarzy - Wawryk i Makowski. Po tej akcji goście cofnęli się do defensywy, zwracając baczniejszą uwagę na obronę bramkowej zdobyczy. A Hetman atakował, lecz z jego ataków nic nie wynikało. Najlepszą w tym okresie okazję do wyrównania miał Płoszaj w 42. minucie, ale jego strzał dobrze obronił [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]].<BR>
Po przerwie gospodarze dalej atakowali chcąc doprowadzić do remisu. Ich akcjom brakowało jednak skutecznego wykończenia. Napastnicy Hetmana razili nieporadnością szczególnie w obrębie pola karnego. Im bliżej bramki, tym było gorzej. Pierwszy groźniejszy strzał w II połowie gospodarze oddali dopiero w 66. minucie, a to za sprawą Kowalczyka, który zastąpił słabo grającego Jędraszczyka. Silny strzał napastnika Hetmana obronił jednak, bramkarz gości.<BR>
Cracovia pilnując własnej bramki nie rezygnowała jednak z okazji do podwyższenia wyniku i w 75. minucie mogła uzyskać drugą bramkę. Składną akcję Gruchały, [[Łukasz Kubik|Kubika]] i [[Marcin Hrapkowicz|Hrapkowicza]] ładnym strzałem zakończył ten ostatni, ale Ziółkowski był na posterunku. Goście jeszcze w 82. minucie mogli strzelić bramkę, ale znajdujący się w dogodnej pozycji [[Paweł Zegarek|Zegarek]] fatalnie przestrzelił. W końcówce meczu losy spotkania mogli jeszcze, zmienić Pidek i Szajkowski, ale ich strzały obronił doskonale usposobiony [[Tomasz Kwedyczenko|Kwedyczenko]].<BR>
Po meczu trener Hetmana Zbigniew Bartnik był bardzo rozżalony i zawiedziony, że jego drużyna nie wykorzystała szansy na zdobycie trzech punktów. Żałował straconej „frajersko" bramki. Stwierdził, że przy odrobinie szczęścia mecz mógł dla jego drużyny inaczej się ułożyć.
Po meczu trener Hetmana Zbigniew Bartnik był bardzo rozżalony i zawiedziony, że jego drużyna nie wykorzystała szansy na zdobycie trzech punktów. Żałował straconej "frajersko" bramki. Stwierdził, że przy odrobinie szczęścia mecz mógł dla jego drużyny inaczej się ułożyć.
W innym nastroju był [[Ireneusz Adamus]], trener Cracovii, który przyznał, iż obawiał się meczu w Zamościu. Dobra jednak gra jego piłkarzy i kolejne 3 punkty napawają go optymizmem. W swojej drużynie wyróżnił bramkarza Kwedyczenkę.

Tempo

Jednak już pierwsze minuty spotkania ostudziły apetyt gospodarzy. Po pierwszych strzałach Szajkowskiego, Pliżgi i Płoszaja goście przeprowadzili w 11. minucie skuteczny kontratak, po którym Gruchała pokonał Ziółkowskiego. Nie bez winy przy tej akcji byli obrońcy gospodarzy - Wawryk i Makowski. Po tej akcji goście cofnęli się do defensywy, zwracając baczniejszą uwagę na obronę bramkowej zdobyczy. A Hetman atakował, lecz z jego ataków nic nie wynikało. Najlepszą w tym okresie okazję do wyrównania miał Płoszaj w 42. minucie, ale jego strzał dobrze obronił Kwedyczenko.
Cracovia pilnując własnej bramki nie rezygnowała jednak z okazji do podwyższenia wyniku i w 75. minucie mogła uzyskać drugą bramkę. Składną akcję Gruchały, Kubika i Hrapkowicza ładnym strzałem zakończył ten ostatni, ale Ziółkowski był na posterunku. Goście jeszcze w 82. minucie mogli strzelić bramkę, ale znajdujący się w dogodnej pozycji Zegarek fatalnie przestrzelił. W końcówce meczu losy spotkania mogli jeszcze, zmienić Pidek i Szajkowski, ale ich strzały obronił doskonale usposobiony Kwedyczenko.

W innym nastroju był Ireneusz Adamus, trener Cracovii, który przyznał, iż obawiał się meczu w Zamościu. Dobra jednak gra jego piłkarzy i kolejne 3 punkty napawają go optymizmem. W swojej drużynie wyróżnił bramkarza Kwedyczenkę.
Romuald Sitarz
Źródło: Tempo 22 kwietnia 1996

Mecze sezonu 1995/96

FK Spišská Nová Ves 1995-07-09 FK Spišská Nová Ves - Cracovia 2:1  Lokomotíva Koszyce 1995-07-12 Lokomotíva Koszyce - Cracovia 6:1  Ozes Tornaľa 1995-07-14 Ozes Tornaľa - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 1995-07-30 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:3  Unia Tarnów 1995-08-05 Unia Tarnów - Cracovia 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1995-08-13 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0  Avia Świdnik 1995-08-20 Avia Świdnik - Cracovia 2:1  Hetman Zamość 1995-08-26 Cracovia - Hetman Zamość 3:0  Stal Stalowa Wola 1995-09-02 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:1  Hutnik Warszawa 1995-09-10 Cracovia - Hutnik Warszawa 2:1  Lublinianka Lublin 1995-09-17 Lublinianka Lublin - Cracovia 0:4  Jeziorak Iława 1995-09-20 Cracovia - Jeziorak Iława 1:1  Wisła Kraków 1995-09-24 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Wisła Płock 1995-10-01 Cracovia - Petrochemia Płock 2:2  RKS Radomsko 1995-10-07 RKS Radomsko - Cracovia 4:2  Pomezania Malbork 1995-10-15 Cracovia - Pomezania Malbork 1:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1995-10-22 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1995-10-29 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Motor Lublin 1995-11-05 Motor Lublin - Cracovia 1:3  Okocimski Brzesko 1995-11-12 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Cracovia_herb 1996 Trening Noworoczny  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1996-02-01 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 6:1  Wawel Kraków 1996-02-10 Cracovia - Wawel Kraków 0:1  Favoritner Wiedeń 1996-02-18 Favoritner Wiedeń - Cracovia 2:1  SV Stockerau 1996-02-20 SV Stockerau - Cracovia 0:2  SV Neunkirchen 1996-02-22 SV Neunkirchen - Cracovia 0:6  GKS Katowice 1996-02-28 GKS Katowice - Cracovia 2:0  KS Myszków 1996-03-02 Cracovia - Krisbut Myszków 0:1  Hutnik Kraków 1996-03-10 Hutnik Kraków - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 1996-03-23 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:0  Unia Tarnów 1996-03-30 Cracovia - Unia Tarnów 2:1  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1996-04-06 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 2:0  Avia Świdnik 1996-04-13 Cracovia - Avia Świdnik 0:0  Hetman Zamość 1996-04-20 Hetman Zamość - Cracovia 0:1  Stal Stalowa Wola 1996-04-24 Cracovia - Stal Stalowa Wola 0:0  Hutnik Warszawa 1996-04-28 Hutnik Warszawa - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1996-05-05 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:1  Jeziorak Iława 1996-05-11 Jeziorak Iława - Cracovia 1:1  Wisła Kraków 1996-05-15 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Wisła Płock 1996-05-19 Petrochemia Płock - Cracovia 3:0  RKS Radomsko 1996-05-22 Cracovia - RKS Radomsko 4:0  Pomezania Malbork 1996-05-25 Pomezania Malbork - Cracovia 4:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1996-06-01 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2  Polonia Warszawa 1996-06-05 Polonia Warszawa - Cracovia 2:0  Motor Lublin 1996-06-08 Cracovia - Motor Lublin 4:1  Okocimski Brzesko 1996-06-12 Okocimski Brzesko - Cracovia 2:0