1912-05-19 Cracovia II - Pogoń Tarnów 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 19 maja 1912, 15.00

Cracovia II - Pogoń Tarnów

4
:
0Herb_Tarnovia Tarnów

Mecze tego dnia:

1912-05-19 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 1:1
1912-05-19 Cracovia II - Pogoń Tarnów 4:0


Zapowiedź meczu

"— Piłka nożna." -
Czas

— Piłka nożna.

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
„Floridsdorfer A. C.”, który rozegra jutro o godzinie pół do 5 popołudniu zawody z „Cracovią”, jest pierwszoklasowym klubem wiedeńskim. W pierwszej połowie walk o mistrzostwo Wiednia uzyskał ,F. A. C.“ szóste miejsce przed „Simmeringiem” i „Amatorami”. Drużyna znajduje się obecnie w dobrej formie, a o jej wartości świadczą miedzy innemi tegoroczne wygrane z „Rapidem” 2:0, z „Simmeringiem” 2:1, z „Rudolfshűglem” 5:3, z „Vienną” 5:0 i ostatnie z „W. A.C.” 6:3. Spotkanie poprzedzi match rezerwy „Cracovii” z tarnowską „Pogonią”.
Źródło: Czas 18 maja 1912


"Ze sportu." -
Nowa Reforma

Ze sportu.

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
„Fioridsdorfer A. C.“, który rozegra jutro o godz. 4 i pół po południu zawody z „Cracovią”, jest pierwszoklasowym klubem wiedeńskim. W pierwszej połowie walk o mistrzostwo uzyskał „F. A. C.“ szóste miejsce przed „Simmeringiem” i „Amatorami”. Drużyna znajduje ale obecnie w dobrej formie, a o jej wartości świadczą między innemi tegoroczne wygrane z „Rapidem” 2:0, z „Simmeringiem” 2:1, z „Rudolfshűglem" 5:3, z „Vienną” 5:0. Spotkanie poprzedzi match rezerwy „Cracovii“ z tarnowską „Pogonią”.
Źródło: Nowa Reforma 18 maja 1912


Nowiny

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Nowiny
„Floridsdorfer A. C.“, który rozegra jutro o godz. pół do 5tej pop. zawody z „Cracovią“, jest pierwszoklasowym klubem wiedeńskim. W pierwszej połowie walk o miatrzoatwo Wiednia uzyskał „F. A. C.“ szóste miejsce przed „Simmeringem" i „Amatorami". Drużyna znajduje się obecnie w dobrej formie a o jej wartości świadczą między innemi tegoroczne wygrane: z „Rapidem" 2:0, z „Simmeringem” 2:1, z „Rudolfshűglem" 6:3, z „Vlenną" 6 :0. Spotkanie poprzedzi match „Rezerwy Cracovii” z tarnowską „Pogonią".
Źródło: Nowiny 19 maja 1912


"Kronika" -
Czas

Kronika

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas
...

Match rezerwy "Cracovii" z "Pogonią" Tarnowską o godzinie 3 po południu w Parku "Cracovii".

...
Źródło: Czas 19 maja 1912


Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Przed matchem głównym grała rezerwa "Cracovii" z "Pogonią" z Tarnowa, względnie tamtejszą drużyną reprezentacyjną. Wynik 4:0 na korzyść "Cracovii R.", świadczy o jej przewadze nad sympatycznymi gośćmi, przyznać jednak trzeba, że Tarnów zaprezentował się wcale dodatnio pod względem tej gałęzi sportu. Widzieliśmy kombinacyę nie pozbawioną niezłych momentów. Niektórzy gracze stanowią surowy jeszcze nieco, lecz obiecujący materyał. Byłoby życzliwie przyjęte, gdyby kluby miejscowe zapraszały częściej krajowe drużyny prowincyonalne.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 114 z 21 maja 1912